Facebook Google+ Twitter

Familiada 2011 w gimnazjum w Dzierżeninie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-19 16:26

24 listopada w Publicznym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie odbyła się „Familiada”. Na tę wspaniałą uroczystość, zorganizowaną w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę” przybyły całe rodziny.

Uroczystość została przygotowana dzięki wsparciu i zaangażowaniu p. Agnieszki Piekarskiej – gminnego koordynatora kampanii „Postaw na rodzinę”.

W tym wyjątkowym dniu zapomnieliśmy o kłopotach dnia codziennego. To niesamowite spotkanie uzmysłowiło nam jak wspaniale jest spędzać czas z rodziną, ile radości dostarcza wspólna zabawa, kibicowanie najbliższym biorącym udział w rozgrywkach sportowych.

Na ten niepowtarzalny dzień p. Dorota Kamer-Piekutowska, p. Ewa Rawa oraz pozostali wychowawcy przygotowali wiele konkursów i niespodzianek.

Uroczystość rozpoczęliśmy od wystąpienia dyr. Lidii Świętochowskiej, która powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości. Następnie Paulina Wdowińska oraz chórek złożony z naszych gimnazjalistów wprowadził wszystkich w miłą, rodzinną atmosferę, wykonując piosenkę „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej. Kolejnym punktem spotkania było podsumowanie konkursów, które odbyły się w naszej szkole, czyli: plastycznego, polonistycznego, multimedialnego. Wszystkie trzy zorganizowane zostały pod wspólnym hasłem: „Jakie szczęście mieć rodzinę”.

Zainteresowanie wśród uczniów było bardzo duże. Wpłynęło wiele pięknych prac, ale nagrodzić mogliśmy tylko najlepsze.

Oto osoby nagrodzone w konkursie plastycznym, polegającym na wykonaniu drzewa genealogicznego:
I miejsce Adam Zaremba
II miejsce Magdalena Piechór
III miejsce Klaudia Grążewska

Zwycięzcy konkursu multimedialnego:
I miejsce Adam Zaremba
II miejsce Kinga Ciuśniak
III miejsce Grzegorz Modzelewski

Zwycięzcy konkursu polonistycznego:
I miejsce Adam Zaremba
II miejsce Marta Zaremba
Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Po wręczeniu nagród mieliśmy okazję wysłuchać utworu „Orkiestry dęte” Haliny Kunickiej w wykonaniu naszego chórku. Następnie Magdalena Ciskowska, Adam Sawicki, Paulina Byszewska i Mateusz Wiśniewski zaprezentowali skecz „Grunt to rodzina”. W niezwykle humorystyczny sposób zostało przedstawione życie współczesnej rodzinki. Później nadszedł czas na konkurs „Sekrety rodzinne”. Udział w nim brały pary uczeń + rodzic. Zadanie polegało na odpowiadaniu na różne pytania. Dowiedzieliśmy się m.in. jakie są ulubione potrawy, jakich obowiązków domowych nie lubią wykonywać nasi gimnazjaliści, jakie programy telewizyjne lubią nasi rodzice.

Po zakończeniu konkursu wysłuchaliśmy piosenki „Nie ma jak u mamy” Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Adama Zaremby.
(Dorota Kamer)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.