Facebook Google+ Twitter

Fan Portugalii przyjechał do Polski...na rowerze. Przemierzył 3600 km!

Kibic reprezentacji Portugalii Jorge Franco postanowił z bliska dopingować Ronaldo i spółkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, że swoją podróż do Polski odbył nie samochodem, a na... rowerze, przemierzając aż 3600 km!

Jorge Franco uważa, że każdy zwolennik podopiecznych Paulo Bento powinien zdobyć się na jakieś "poświęcenie", które będzie mogło przynieść wymierne korzyści dla swojej reprezentacji.

"Postanowiłem wsiąść na rower i dojechać z Portugalii do Polski. Czasem w trasie nie było łatwo, ale czego nie robi się dla swojej ukochanej drużyny" - stwierdził Jorge tuż po przybyciu do głównej bazy Portugalczyków na czas turnieju Euro 2012 w Opalenicy, o czym możemy przeczytać w portalu sportowefakty.pl.

Kibic Portugalii jest wielkim fanem-amatorem wycieczek rowerowych, a swoją wyprawę zaczął 6 tygodni temu, wyruszając z miejscowości Palmela, znajdującej się pod Lizboną. Pokonanie całego dystansu rowerem do Polski poprzedziły trwające aż 4 miesiące przygotowania.

W poniedziałek wieczorem reprezentacja Portugalii wylądowała na lotnisku Ławica w Poznaniu. Na swój ośrodek treningowy, zarówno zawodnicy, jak i cały sztab szkoleniowy wybrali położony w Opalenicy Remes Sport & Spa.

"Dobrze, że już tu jestem i osobiście będę mógł powitać naszą ekipę. Nie wydaje mi się, aby przybycie portugalskiej kadry wywoływało wiele emocji wśród mieszkańców Opalenicy. Póki co, zainteresowanie Euro jest tu słabe" - skwitował krótko Jorge Franco w wywiadzie dla radia TSF.

Fan reprezentacji Portugalii nie wziął jednak pod uwagę tego, że kadra Portugalii swoje spotkania grupy B rozgrywać będzie nie w Polsce, a na... Ukrainie we Lwowie i Charkowie. Ich pierwszym rywalem będzie 9 czerwca reprezentacja Niemiec. W następnych meczach Portugalczycy zmierzą się 13 czerwca z Danią we Lwowie oraz 17 czerwca z Holandią w Charkowie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.