Facebook Google+ Twitter

Fani Harry'ego Pottera mają w internecie prawdziwy raj

Internet - skarbnica wiedzy. Znajdziemy tu także mnóstwo stron internetowych o Harry Potterze. Nie da się wyliczyć wszystkich, lecz my wyróżnimy kilka tych najważniejszych.

Feniks
Feniks / Fot. http://www.feniks.w.activ.pl/Feniks jest stroną stworzoną dla miłośników fantastyki. Każdy z pewnością znajdzie na niej coś, co go zaciekawi i sprawi, iż dana tematyka jeszcze bardziej zakorzeni się w jego pamięci. - Staramy się, by nasz serwis działał prężnie, a przy okazji umożliwiamy naszym użytkownikom twórczą realizację (konkursy poetyckie, o Złote Pióro" i wiele innych.) - piszą autorzy.

Strefa Fanów Pottera
Strefa Fanów Pottera / Fot. http://sfp.ilife.pl/Strefa Fanów Pottera powstała w 2005 roku, choć wcześniejsza odsłona tej witryny działała jeszcze wcześniej. Po wielu zmianach domen w końcu serwis ten wygląda tak jak aktualnie. - Atrakcją dla użytkowników naszej strony jest fanfick, który pisze nasz główny administrator i założyciel strony - dygus. - Nasz serwis zawiera wiele ciekawych i przede wszystkim obszernych artykułów. Nawet mimo liczby tychże artykułów - wciąż powstają nowe projekty, które są ciągle realizowane - stwierdzają redaktorzy serwisu w swym opisie. Od czasu do czasu redaktorzy strony przygotowują różnej maści konkursy dla użytkowników, które cieszą się niemałą popularnością. Na stronie regularnie pojawiają się newsy. Strefa Fanów Pottera posiada również swoje forum, które wręcz tętni życiem.

Departament Tajemnic
Depatament Tajemnic / Fot. http://www.deptajem.plDepartament Tajemnic to jedna z najstarszych i najpopularniejszych stron internetowych o Harrym Potterze. Ponad 300 artykułów i codzienna porcja najważniejszych informacji ze świata Harry'ego Pottera, to efekt pracy zgranej kilkuosobowej ekipy. DepTajem.pl szczyci się największą galerią zdjęć wśród stron o tematyce potterowskiej oraz prężnie rozwijającym się forum dyskusyjnym. Atutem strony jest również ciągle rosnący zbiór Fan Fiction i Fan Artów. - Ponadto często organizujemy dla naszych użytkowników wiele konkursów, w których można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody - piszą autorzy.

Hogsmeade
Hogsmeade / Fot. http://hogsmeade.plSerwis Hogsmeade założony został 3 lata temu. W tej chwili redakcja, która składa się z 17 osób pracuje na sukces całego serwisu. Na stronie znajdziemy aktualne, związane z Harrym Potterem informacje o grach, książkach, filmach, aktorach itd. Portal nadal się rozwija. - Mamy wiele podserwisów tematycznych. Jesteśmy organizatorami Festiwalu Harry"ego Pottera w Polsce, który będzie miał swoje miejsce za rok w Płocku. Publikujemy pierwszą gazetę internetową o tej tematyce, posiadamy obszerne galerie zdjęć, tysiące artykułów, setki tysięcy postów na forum oraz ponad 6000 użytkowników - zachwalają autorzy strony. Na stronie organizowane są konkursy, w których biorą udział dziesiątki użytkowników. Serwis został wyróżniony przez kilka ważnych serwisów internetowych.

Auror.pl
Auror.pl / Fot. http://www.auror.plSerwis Auror.pl publikuje codziennie informacje związane z książkami o przygodach Harry'ego Pottera - wiadomości na temat książki, autorki, filmów, gier, aktorów, gadżetów itp. Portal został założony w 2000 roku i od tego czasu systematycznie się rozwija. Auror.pl posiada liczne atrakcje dla fanów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: bogatą galerię zdjęć, liczne działy tematyczne, ciekawe artykuły, forum, sondy, możliwość nadsyłania newsów, własną audycję radiową w internetowej radiostacji "FreeStacja.pl" oraz wiele innych. - Współpracujemy również z wirtualną szkołą magii, a także z portalem HPnews.pl, wraz z którym przygotowujemy elektroniczne wydania gazetki dla fanów HP. Obecnie jesteśmy jednym z popularniejszych polskich serwisów związanych z tematyką HP - piszą potteromaniacy z Aurora.

HpNews.pl
HpNews / Fot. http://www.hpnews.plSerwis HPNews.pl istnieje od marca 2003 r. i, jak sama nazwa wskazuje, jego najważniejszą częścią jest codziennie uaktualniana sekcja newsów. Każdego dnia redaktorzy wyszukują najciekawsze informacje o Harrym Potterze (głównie na witrynach zagranicznych) i dodają je w newsach. Ważną rolę w serwisie odgrywają też liczne artykuły i felietony – przez półtora roku dużą popularnością cieszyła się m.in. seria zatytułowana "Departament Tajemnic", a obecnie regularnie publikowane są odcinki cyklu "Zakon Feniksa", "Nowi z Zakonu" i inne, pojedyncze artykuły. Witryna obejmuje wiele działów specjalnych, poświęconych ważnym wydarzeniom potterowskim (sekcje "Harry Potter 7", "Piąty film") lub stanowiących osobne atrakcje (np. Kącik Recenzentów oraz Lipa’s Fiction). Intensywnie rozwija się dział Fan Zone, zawierający quizy, magiczne dowcipy, download; w jego ramach organizowane są też liczne konkursy takie, jak trwający obecnie Konkurs Siedmiu Teorii. Fani serwisu często zaglądają też na obszerne forum, na którym toczą się ciekawe dyskusje na różne tematy (napisano już blisko 30 tysięcy postów). HPNews.pl cieszy się sporą popularnością, odwiedza go ponad tysiąc potteromaniaków dziennie, a wyrazem dobrej opinii o serwisie jest niedawne nawiązanie współpracy z EA Polska oraz dobre kontakty z wydawnictwem Media Rodzina i Andrzejem Polkowskim.

Harry Potter Nowości
Harry Potter Nowości / Fot. http://www.harrypotter.rtu.pl/Harry Potter Nowości to serwis informacyjny, który został założony w lipcu 2005 roku. Dzisiejsza wersja strony została opublikowana w kwietniu 2007 roku. W serwisie znajdziesz nie tylko informacje ze świata magii, ale i wiele rozrywki. W związku ze zbliżającymi się dniami wolnymi, od lipca rozpoczynamy "Wakacje z Harrym Potterem!". W programie wiele zabaw i konkursy na każdy tydzień - zapewniają autorzy strony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Gotan
  • Gotan
  • 29.12.2010 19:43

Ile to już lat minęło. Pamiętam bardzo dobrze maila w sprawie tego artykułu i moją radość, że Feniks dotrze do nowych osób. Niestety portal upadł, jednak jak przystało na legendarnego ptaka, odrodził się z popiołów w postaci serwisu efantastyka.pl . Trochę żałuję, że obecnie większość z wymienionych wyżej portali przeszła do historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

sauvox - nie mam pojecia o co chodzi poniewaz jestem jedną z nielicznych osób które Harrego Pottera nie czytają.
Ale co ci powiem, to ci powiem - jakby mi kto zdradzil zakończenie kryminału to bym łeb ukręciła golymi rękami i nie jestem odosobniona!
Poniewaz ginie jak piszesz niejaka (pip) - strzeż sie, bo jej duch na prośbę pozostałej przy życiu sistrzycy - imienniczki będzie cię nocami prześladował.
Uhuuuu

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ trzeba zajrzeć na te stronki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do wypowiedzi Przemka to Armia Świstaka chyba nie ma własnej strony internetowej, a co do mediów Roberta no to nie ma siły na przecieki oraz wiadomości tuż po premierze. Najlepiej nie włączać komputera, żeby tylko nie dowiedzieć się co tam się stanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow, ekstra

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobry przegląd Damian (+)
Pozdrawiam :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.