Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19322 miejsce

Fani Harry`ego Pottera oburzeni postępowaniem polskich mediów

Polscy fani Harry`ego Pottera wystosowali specjalny list otwarty do tych mediów, które ujawniają swoim odbiorcom zakończenie ostatniej części przygód młodego czarodzieja. Apel zostanie wysłany do przedstawicieli radia, telewizji, prasy i internetu - dowiedziała się gazeta internetowa Wiadomości24.pl.

Brytyjska okładka najnowszej części Harry`ego Pottera. / Fot. Harry Potter and Deathly Hallows- My, jako polscy fani Harry’ego Pottera, mamy już dość przewijających się w Waszych programach i audycjach spoilerów z 7 tomu autorstwa J. K. Rowling pt. „Harry Potter and the Deathly Hallows”. Czy jest to celowe żerowanie na emocjach polskiego czytelnika, czy też wynik Waszej bezmyślności i braku szacunku, nie nam dociekać! - brzmi początek bardzo ostrego listu wystosowanego do mediów. Jak twierdzą Potteromaniacy radio, prasa, internet i telewizja od kilku dni publicznie informuje o zakończeniu ostatniej części Harry`ego Pottera, zatytułowanej "Harry Potter and Deathly Hallows".

- Nie obchodzą, ani nie interesują nas publikowane od kilku dni doniesienia, kto zginie, kto przeżyje i jak wreszcie zakończy się cała książka. Tego chcemy dowiedzieć się sami. Pozwólcie nam w spokoju oczekiwać na premierę 7 tomu po polsku! Czy ta prośba wymaga tak wiele? Odrobinę życzliwości, rozsądku, szacunku i przede wszystkim uświadomienia sobie, jak wielką robicie nam - czytelnikom - krzywdę! - głoszą fani Pottera i podkreślają: - Popierając nasz apel, każdy polski Potteromianiak mówi stanowcze NIE spoilerom i tysiącom wyemitowanych przez Wasze programy informacji na temat siódmego tomu. Uszanujcie naszą wolę, nie szukając sensacji kosztem wszystkich wiernych fanów Harry’ego Pottera. - można przeczytać w liście otwartym.

Według Potteromaniaków najczęściej o zakończeniu Harry`ego Pottera informują:
- Radio RMF FM - od sobotnich porannych wiadomości do końca dnia informowali jak zakończy się saga,
- TVN i TVN24 - nie szczędzą pikantnych newsów na temat Pottera. Bez skrupułów informują wszystkich o wszystkim,
- Onet.pl, Interia.pl i Wirtualna Polska - zdradzają zakończenie,
- Na łamach Gazety Wyborczej też można znaleźć te informacje,
- Telewizja Polsat, TVP, Dziennik.pl i Fakt - nie szczędzą czytelnikom szczegółów.

Mediów zdradzających zakończenie książki jest znacznie więcej! Strony internetowe o Harrym Potterze w specjalnych newsach ostrzegają użytkowników przed spoilerami w konkretnych mediach. - Zamieszczamy Czarną Listę polskich przedstawicieli mediów, którzy spoilerują w serwisach informacyjnych. Uważajcie na nich, by nie dostać przykrej niespodzianki! - informuje jedna ze stron poświęcona młodemu czarodziejowi.

Fani Pottera w najbliższych dniach list oficjalnie przekażą mediom swój apel. Można go jeszcze poprzeć na specjalnym blogu: www.antyspoiler2007.blog.onet.pl/

ZOBACZ TEŻ:
Nowy Harry Potter po polsku jest już w internecie
"Harry Potter and Deathly Hallows" w Norwegii
Internetowy Harry Potter jednak autentyczny?
Pilnie strzeżona powieść J.K. Rowling do ściągnięcia w internecie
Siódmy tom "Harry'ego Pottera" już w rękach czytelników

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

brgczd
  • brgczd
  • 14.07.2011 17:44

w0x9L8 <a href="http://evnynhbztepc.com/">evnynhbztepc</a>, [url=http://opckrmjfaerc.com/]opckrmjfaerc[/url], [link=http://vvmvqxwndkzn.com/]vvmvqxwndkzn[/link], http://rcozpwfhypxj.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie spoilery?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo mnie się zdaje, że gdzieś kiedyś zabrakło przyzwoitosci. Agatki zakończeń nie zdradzano i to nie dlatego, że nie wolno było (w zapisach prawnych) - po prostu wynikało to z rozsądku i przyzwoitości; nikt nie powiedział - nie jest zabronione, to możemy zdradzić zakończenie.
To samo z małżeństwami - nikt nie napisał, że małżeństwo to zwiazek pana i pani, bo każdy to czuł bez pisania. Ale dorwali się prawnicy, którzy na bazei "co nie jest zabronione jest dozwolone" i znaleźli uchybienie w jakiejś konstytucji (np. amerykańskiej), że tam nie napisano wyraźnie, że małżeństwo to związek pani i pana. I zaczęło się - wielu udowadnia, że konstytucja nie zabrania małżeństw monopłciowych. Przyzwoitość to nienaukowa cecha i przegrywa z bezlitosnymi konkretami prawnymi. Do bani z takim podejściem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

racja, przecież nikt by nie ogłoszil zakończenia kryminałów Agatki Cristie...
Może etyka dziennikarza/gazety/wydawcy kiedyś mniej zależała od kasy? Albo byli mniej łasi na nią?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Współczuje potteromaniakom - tyle lat czekać na ten ostatni tom, a tu takie "niespodzianki";P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fani HP mogą po prostu nie czytać artykułów w gazetach i przełączać kanał w TV jak o tym mowa... Takie to trudne? lol...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.07.2007 15:17

Popieram Potteromaniaków. To chyba powinno być logiczne, że ludzie nie chcą się dowiedzieć zakończenia z mediów, tylko wolą sami przeczytać książkę. To nie ich wina, że w Polsce ksiązka wydana będzie tak późno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

propomowałbym, aby oburzeni sympatycy Pottera zorganizowali bezterminowy strajk głodowy, można by też urządzić czarne (tym razem ) miasteczko przed kancelarią premiera

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapomnieli o w24, ktore pierwsze poinformowaly o tresci w necie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.