Facebook Google+ Twitter

Fani Harry'ego Pottera skutecznie wymogli na producencie czekolady produkcję fair trade

Walczyli cztery lata, zebrali 400 tys. podpisów. Wreszcie się udało. Partnerzy Warner Bros Entertainment nie będą już zatrudniali dzieci do produkcji czekolady, a zbiory kakao będą ekologiczne i z poszanowaniem praw pracowników.

https://flic.kr/p/2jukKF / Fot. Bev Sykes/CC BY 2.0Warner Bros produkuje czekoladę sygnowaną imieniem Harrego Pottera. Organizacja The Harry Potter Alliance domagała się jednak, by w produkcji czekolady używano kakao z certyfikatem Fair Trade lub UTZ.

Chodziło między innymi o niewykorzystywanie dzieci do zbiorów kakao oraz o poszanowanie ekologii przy uprawach i zbiorach.

Udało się, koncern wystosował oświadczenie o zmianach. Zmiany mają wejść w życie pod koniec 2015 r. lub wcześniej - czytamy na stronie organizacji.

Czym są certyfikaty UTZ i Fair Trade? Ten pierwszy otrzymują produkty, które powstają w ekologicznych warunkach, z poszanowaniem praw pracowniczych. Dotyczy on upraw kawy, herbaty i kakao. Z kolei certyfikat Fair Trade (Sprawiedliwy Handel) przyznawany jest po to, by chronić producentów i pracowników z krajów rozwijających się. Produkty nim opatrzone muszą być ekologiczne i powstawać "w sposób zrównoważony i bezpieczny dla ludzi" - czytamy na stronie fairtrade.org.

Czytaj także: Tatuaże Wolności: Przekształcić więzienne "dziary" w dzieła sztuki (wideo)


Organizacja The Harry Potter Alliance, która wymogła na Warner Bros zmianę pisze o sobie, że "zamienia fanów w bohaterów". Zjednoczeni wspólną pasją fani czarodzieja starają się pomagać innych. Wśród akcji, które przeprowadzili można wymienić zbiórki na rzecz mieszkańców Haiti czy ufundowanie książek dla dzieci z Rwandy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.