Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9031 miejsce

Fani Universe uczcili rocznicę odsłonięcia gwiazdy w Opolu

Mimo, iż Opole zapomniało już o zespole Universe i nie jest brany pod uwagę jego udział w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej, wierni fani spotkali się 14 czerwca na opolskim rynku, by uczcić rocznicę odsłonięcia gwiazdy grupy.

W rocznicę odsłonięcia gwiazdy dla Universe fani złożyli przy niej czerwoną różę pamięci i miłości / Fot. Anna ZagalskaZespół Universe zadebiutował na opolskiej scenie w 1983 roku piosenką Mr Lennon , która w konkursie "Promocje" zajęła II miejsce i od razu trafiła na najwyższe miejsca list przebojów. Kolejny raz w Opolu zespół wystąpił w 1988 roku z piosenką Tacy byliśmy, za którą otrzymał nagrodę publiczności. Opolskim sukcesem był też udział zespołu Universe w konkursie "Premiery" w 1992 roku, kiedy to otrzymał pierwszą nagrodę za utwór: Daj mi wreszcie święty spokój. Za wykonanie przez Universe podczas opolskiego festiwalu w 1993 roku piosenki: To był maj przyznano im III miejsce w konkursie "Premiery".

W wywiadzie na antenie programu „Wideoteka Dorosłego Człowieka”, nadanym w TVP2, 12 października 2007 roku, Mirosław Breguła powiedział, że wspólnie z Henrykiem Czichem myśleli o tym, by 25-lecie ich opolskiego debiutu uczcić w Opolu. Gdyby udało się przekonać organizatorów, było by to bardzo, bardzo miłe - powiedział wówczas Mirek.

Fani Universe uczcili pierwszą rocznicę odsłonięcia gwiazdy na opolskim rynku / Fot. Anna ZagalskaNiestety, nie udało się zrealizować planów Mirosława Breguły. 2 listopada 2007 roku artysta pożegnał się z życiem. Pozostali członkowie Universe stanęli przed dylematem, grać dalej, czy rozwiązać zespół. W tych chwilach rozterek nieustannie wspierały ich ogromne ilości fanów, zamieszczających swoje wypowiedzi na oficjalnej stronie Universe . Odpowiadając na potrzeby fanów, zespół postanowił grać dalej, nie zapominając oczywiście o Mirku który, jak to Henryk Czich pięknie powiedział podczas programu „Wideoteka Dorosłego Człowieka” w listopadzie 2007 roku: …był cały czas sercem zespołu, a w tej chwili jest duszą…. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Mirek jest obecny na każdym koncercie zespołu. Można go wtedy nie tylko usłyszeć, ale czasem też zobaczyć. We wspomnianym wywiadzie dla programu „Wideoteka Dorosłego Człowieka” Henryk Czich powiedział także, że: Jesteśmy winni Mirkowi to, czego nie było wiele czasu. Fani zgodnie przyznali mu rację i zaczęli myśleć nad sposobami promocji zespołu i uczczenia pamięci Mirka. Jednym z wielu pomysłów fanów była Gwiazda dla Universe w Opolu , która została odsłonięta na opolskim rynku 14 czerwca 2008 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oczywiście plus+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.