Facebook Google+ Twitter

Fani wojskowych maszyn mogli poczuć się rozczarowani

Mieszkańcy stolicy tłumnie przybyli na pierwszą od 1974 roku tak dużą defiladę. Niestety, warszawiacy, którzy liczyli na to, że zobaczą przelatujące wojskowe śmigłowce i samoloty, mogli się rozczarować. Drzewa w Al. Ujazdowskich zasłaniały widoczność.

Defilada w Al. Ujazdowskich / Fot. PAP/Tomasz GzellUroczystej defiladzie towarzyszyło ogromne zainteresowanie mieszkańców stolicy. Centrum miasta zostało zakorkowane. Wokół Alej Ujazdowskich oraz w bocznych uliczkach stały tysiące ludzi. Nieco szkoda, że parada odbyła się w mocno zadrzewionych Alejach Ujazdowskich. Doskonały do tego celu plac Defilad od lat zajęty jest parkingami i blaszakami handlowymi. Drzewa rosnące przy Alejach mocno pogorszyły widoczność przelatujących samolotów i śmigłowców. Dobrą widoczność mieli tylko obecni na Placu Na Rozdrożu. Jakkolwiek jednak by na to nie spojrzeć - to pierwsza tak duża defilada wojskowa w Warszawie od 1974 roku. Wzięło w niej udział ok. 1000 żołnierzy i całkiem spora ilość różnorakiego sprzętu wojskowego.

Paradę rozpoczął przejazd Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odkrytym LandRoverem pod Belweder, połączony z przeglądem zgromadzonych pododdziałów. Z Placu Na Rozdrożu w stronę Belwederu najpierw przedefilowały pododdziały poszczególnych rodzajów wojsk, w tym kompania reprezentacyjna armii francuskiej oraz polskie oddziały ułanów.

Nad defilującymi żołnierzami przeleciały cztery samoloty TS-11 Iskra - pozostawiając za sobą smugi białego i czerwonego dymu. Następnie ruszyły pojazdy terenowe Skorpion i HMMWV. Za nimi pojazdy zmechanizowane, w tym stacje radiolokacyjne, samobieżne wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych, transportery piechoty BWP i Rosomak. Na niebie zaś przeleciały formacje śmigłowców Mi-24, Mi-8, Mi-17, W-3 Sokół i Mi-14. Podczas przejazdu czołgów PT-91 Twardy i niemieckich Leopardów - pojawiła się formacja myśliwskich samolotów F-16 - tzw. tafla. Zakończeniem defilady był ponowny przelot zespołu Iskier rozsnuwających biało-czerwony dym.

Fotogaleria: Wojskowa parada w Warszawie

Defilada cz. 1 okiem kamery Agi Viburno

Defilada cz. 2 okiem kamery Agi Viburno

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

+, ale popracuj nad tą długością zdań i powtarzalnością wyrazów ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.08.2007 20:44

Unikam zgromadzeń, więc poszedłem pod Grób Nieznanego Żołnierza, a tam była wspaniała ekspozycja pojazdówwojskowych. Czołgi i pojazdy opancerzone obkepione dzieciakami płci obojga. W Ogrodzie Saskim balecik licealistek z Gdańska do melodii granych przez wojskową orkiestrę ze starszych klas Wojskowego Liceum Muzycznego. Można się było zapisać jako ochotnik do obrony Warszawy i obejrzeć galerię pojazdów historycznych. Nie macie pojęcia, ile dziewczyn przyklejało się do tych antyków, niby pozując do fotografii, ale... było na co popatrzeć. Jak wygram w Totka, to znam już pierwszy mój pierwszy zakup

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.08.2007 20:01

Adamie, rozumiem doskonale, że można się z kimś nie zgadzać, ale bez przesady. I chyba nie masz nic przeciwko wypoczynkowi na łonie.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.08.2007 19:45

Alez Przemku... :-))) Apage satanas..., hehe

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.08.2007 19:36

Krzysiu, daj sobie na wstrzymanie, wyjedź na wczasy, odpocznij na łonie natury (jak masz dziewczynę, to na jej łonie), ale nie obrażaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

moze wrzuc galeria na W24 po prostu? Wiecej ludzi ja zobaczy;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam, widziałam, a raczej usiłowałam zobaczyć. Nieprzebrane tłumy przerosły moje oczekiwania. Faktycznie pl. Na Rozdrożu nadawał sie najlepiej do obserwacji, ale jest on taki malutki. Wiele osób nie miało szans obejrzeć atrakcyjnej defilady z bliska, a szkoda. Zapraszam do mojej galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.