Facebook Google+ Twitter

FANTA4 dla spragnionych...

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-05-19 08:38

Czy hip-hopu można się napić? Nie sądzę. Za to można go doświadczyć na żywo i to hip-hopu nie byle jakiego...

Die Fantastischen Vier - Fantastyczna Czwórka ma się na niemieckim rynku muzycznym znakomicie. Osiemnastoletniej działalności muzycznej pod szyldem "Fanta4" nie sposób przeoczyć. Michael Beck, Thomas Dürr, Andreas Rieke i Michael Bernd Schmidt zaliczani są do prekursorów hip-hopu w Niemczech, który na początku lat 90. klasyfikowano jeszcze jako rap.http://www.bjdm.eu/news.php - przewodniczący Związku Peter Koziol poprosił mnie osobiście o rozreklamowanie imprezy. / Fot. BJDM

Pod koniec lat 80. dwóch muzyków - Michael Bernd Schmidt i Andreas Rieke - założyło formację „Terminal Team“. W roku 1989 dołączyli do nich Michael Beck i Thomas Dürr. Od tej pory pod nazwą "Die Fantastischen Vier" ubarwiają niemiecką scenę hip-hopową. To oni stworzyli utwór "Die da", który jako pierwszy kawałek hip-hopowy zdobywał w Niemczech szczyty list przebojów. Tworzą swój własny, niepowtarzalny styl, z każdym albumem coraz bardziej poważny i filozoficzny. Stali się moralnym sumieniem nowego pokolenia Niemców komentując kapitalistyczną rzeczywistość.

Obok wspólnych projektów muzycznych powstało także wiele solowych. Poza tym w latach 1993 - 1994 prowadzili swój autorski program telewizyjny "Czwarty wymiar" ("Die Vierte Dimension"). Obecna trasa koncertowa promuje ich nowy album "Fornika", który ukazał się 7 kwietnia 2007 r.

Czwórki muzyków można posłuchać na żywo 4 czerwca w Discoplexie A4 w Pietnej k. Krapkowic (województwo opolskie) na jedynym koncercie w Polsce podczas ich europejskiej trasy koncertowej.

Oficjalna strona zespołu
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.07.2007 10:07

a ja myślałam, że już dawno się rozpadli a tu taka niespodzianka... :):)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.05.2007 16:16

"Z przyczyn od nas niezależnych koncert Die Fantastischen Vier, który miał odbyć się 4 czerwca 2007 w Pietni, nie odbędzie się." Szkoda...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.