Facebook Google+ Twitter

Fantastyczni muzycy wystąpią podczas 10 edycji BMW Jazz Club

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-11-21 21:00

Branford Marsalis, Anna Maria Jopek, Stanisław Soyka, Mino Cinelu, Maria Pomianowska, Adam Strug, Atom String Quartet, Marcin Wasilewski, Robert Kubiszyn oraz Pedro Nazaruk. To ich zobaczymy na scenie podczas jubileuszowego BMW Jazz Club.

Tegoroczna jubileuszowa edycja BMW Jazz Club nosi tytuł „Bezgranicznie”. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych cykli muzycznych w Polsce.Anna Maria Jopek, która czuwa nad artystyczną stroną BMW Jazz Club przyznaje, że udało jej się stworzyć wspaniały team muzyków, którzy nigdy dotąd nie wystąpili razem. To będzie dla wszystkich świeże doświadczenie. Zabrzmią polskie motywy muzyczne – jazzowe, ludowe, klasyczne. Z naszą muzyką mierzyć będzie się genialny amerykański saksofonista Branford Marsalis. Towarzyszyć będzie mu grono zaproszonych muzyków.

 / Fot. mat. organizatoraJak mówi wokalistka Atom String Quartet wspaniale gra kompozycje Lutosławskiego i muzykę inspirowaną brzmieniami góralskimi. To zespół z nieprawdopodobnym charakterem, świetnie wpisujący się w ideę koncertu „Bezgranicznie”. Jego członkowie są w stanie zagrać każdą kompozycję klasyczną, ale są też genialnymi improwizatorami. Marcin Wasilewski to niesamowicie skupiony pianista, głęboko penetrujący świat brzmienia i harmonii. Na co dzień nagrywa dla kultowej wytwórni ECM. Nie często sięga po wątek polski w swojej muzyce. Więc, jak mówi Anna Maria Jopek, udział w koncercie „Bezgranicznie” także dla niego będzie ciekawym wyzwaniem.

Nutę przeszłości do tego nowoczesnego składu doda Maria Pomianowska, grająca prawdziwy polski folk na tradycyjnych instrumentach, takich jak m.in. suka biłgorajska. Specjalista od instrumentów perkusyjnych Mino Cinelu to artysta, o którym Anna Maria Jopek mówi, że zamienia rytm w tlen. Ilekroć z nim gram od razu mam ochotę tańczyć – przyznaje wokalistka. Na dudukach i fletach rządzić będzie Pedro Nazaruk. Na basie – Robert Kubiszyn. Skład zespołu uzupełni dwóch wspaniałych i bardzo różnych wokalistów: Adam Strug, specjalizujący się w pieśni kurpiowskiej oraz Stanisław Soyka, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Ten ostatni wystąpi wyłącznie podczas koncertu w Warszawie.Branford Marsalis / Fot. By darlene susco (Flickr) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Muzycy wspólnie szukać będą dźwięków pomiędzy światami – pomiędzy klasyką a folkiem, pomiędzy graniem historycznym a graniem współczesnym. Muzyka jest najlepsza wtedy, gdy jesteśmy otwarci na to, co się wydarzy na scenie – dodaje Branford Marsalis.

Jazzowy superband można będzie usłyszeć podczas trzech koncertów X BMW Jazz Club „Bezgranicznie”: 3 grudnia w Bielskim Centrum Kultury, 4 grudnia w Teatrze Wielkim w Warszawie, 7 grudnia w Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie.

Bilety można jeszcze nabyć na koncerty w Warszawie i Szczecinie za pośrednictwem strony www.eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży współpracujących z Eventim. Sprzedaż biletów na koncert w Bielsku – Białej odbywa się za pośrednictwem portalu www.bck.bielsko.pl.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak ktoś lubi jazz, to szykuje się ciekawa impreza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.