Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21124 miejsce

"Fantastyczny Pan Lis" - przygody sprytnego rudzielca

"Fantastyczny Pan Lis" Roalda Dahla to powieść dla dzieci o sprytnym lisie, który potrafi wyjść z największej opresji.

okładka / Fot. ZnakOstatnio często czytam powieści dla dzieci i młodzieży. Są dla mnie odskocznią od krwawych historii przedstawionych w kryminałach i horrorach. Niedawno natknęłam się na niezwykłą twórczość Roalda Dahla, który napisał wiele niesamowitych powieści, które zostały potem sfilmowane. Jak choćby "Wiedźmy" czy "Matylda". Nie mogłam więc przejść obojętnie wobec "Fantastycznego Pana Lisa", którego nie znałam.

Głównym bohaterem jest lis, nazwany przez żonę Fantastycznym Panem Lisem. Swój tytuł uzyskał dzięki sprytowi i zimnej krwi. Rudzielec lubił polować na drób z okolicznych farm. Szczególnie upodobał sobie inwentarz trzech farmerów. Gnojka, który hodował kury, Blagiera, który hodował kaczki i gęsi oraz Szparag hodował indyki i miał sad jabłkowy. Był na tyle szybki i nieuchwytny, że codziennie przynosił do domu jakieś zdobycze. Jednak passa się  od niego odwróciła.

 / Fot. Weronika TrzeciakPewnego dnia trzej najgroźniejsi farmerzy świata wpadli na jego trop i postanowili go zabić. Gnojek, Blagier i Szparag byli już tak wściekli, że wciąż tracą swoje ptactwo, że nie zamierzali mu tym razem odpuścić. Nie widzieli jednak, że mają do czynienia z lisem o niezwykłym sprycie, który ma chytry plan...

To powieść dla dzieci, która pokazuje, że zawsze jest jakieś wyjście z trudnej sytuacji. Pan Lis okazał się sprytnym zwierzęciem, nie poddał się, tylko walczył do końca. I wygrał z farmerami. Spodobało mi się jak autor przedstawił bohaterów - zarówno negatywnych, jak i pozytywnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.