87478 miejsce

Fantastyczny Szmal! Awans Polaków po boju z Rosją

Reprezentacja Polski wygrała z Rosją 24:22 (10:14) w ostatnim grupowym meczu podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Między słupkami cuda wyczyniał Sławomir Szmal, który został wybrany zawodnikiem meczu. Polacy grają dalej!

/ Fot. Armin KuebelbeckPolacy po dwóch meczach grupowych mieli na koncie zerowy dorobek punktowy. Wcześniej nasi reprezentanci przegrali 19:20 z Serbią oraz 27:28 z Francją. Aby myśleć o awansie musieli wygrać z Rosją.

Podopieczni Michaela Bieglera rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Kilka interwencji Sławomira Szmala pozwoliło odskoczyć na niewielką przewagę. Niestety, z czasem Rosjanie grali coraz lepiej, a między słupkami świetnie spisywał się 40-letni Levshin. Polacy w ataku byli bezradni. Momentami przewaga Sbornej sięgała pięciu bramek. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 10:14.

Druga część meczu była istnym koncertem gry Polaków. Do 48. minuty, za sprawą rewelacyjnego Sławomira Szmala Rosjanie zdobyli zaledwie dwie (!) bramki. W pięćdziesiątej drugiej minucie nasz zespół prowadził już 23:18. W grę Biało-czerwonych wkradło się lekkie rozluźnienie, jednak solidna przewaga sprawiła, że spotkanie zakończyło się wynikiem 24:22. Rezultat ten oznacza, że po zwycięstwie Francji z Serbami do drugiej rundy awansuje Rosja. Dzięki temu zmagania w następnej grupie rozpoczniemy z dorobkiem dwupunktowym.

Piłkarzem spotkania został nie kto inny, a Sławomir Szmal. W następnej fazie rywalami Polski będą trzy drużyny z grupy D, w której występują Chorwaci, Szwedzi, Czarnogórcy oraz Białorusini.

Polska 24:22 (10:14) Rosja

Polska: Szmal - Jaszka 3, Lijewski, Kuchczyński, Bielecki, Wiśniewski 2, B. Jurecki 2/1, M. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Łucak 4, Krajewski 1, Szyba, Chrapkowski 3.