Facebook Google+ Twitter

Fantazyjny przegląd wielkich wydarzeń krajowych

Nocą popuściłem cugli fantazji i strasznie się rozbrykała. Fantazja jest niezbędna do pisania komentarzy politycznych. Każdy wypowiada się na tematy polityczne, zdecydowałem się i ja, ponieważ też nie mam ku temu kwalifikacji.

Bald Eagle, by Lewi Hulbert, Creative Commons / Fot. Lewis HulbertMam nadzieję, że to co piszę, jest przynajmniej gramatycznie poprawne.

Premier Szydło ogromnie chwaliła Antoniego Macierewicza. „To nasz najlepszy, najwybitniejszy, najukochańszy Minister Obrony Narodowej”. - Wzniosła oczy go góry, wzywając pana Boga na świadka, który niestety nic nie odpowiedział. Chyba był zajęty, bo była to pora obiadowa. Podobno miał tylko potwierdzić później w wywiadzie udzielonym telewizji „Trwam”: „Dosyć mam was, Polaków, waszej polityki, waszego Kaczyńskiego, waszego rządu, Szkodnika Balcerowicza i Szkodnika Rzeplińskiego”. - Wymieniał i wymieniał wszystkich, którzy nadepnęli mu na pietę. Jemu, ale nie partii, tej jedynej, która też jest tworem bożym, a jeśli nie bożym, to bardzo pobożnym.

- Antoni Macierewicz to nasz najwybitniejszy Minister Obrony Narodowej.- Powtórzyła pani Premier. Amerykanie nie zrozumieli, bo u nich najwybitniejsi przywódcy wojskowi leżą w grobie, przeważnie na wojskowym cmentarzu w Arlington.

Kiedy pani Premier publicznie i mocno chwaliła pana Macierewicza, zobaczyła jego wzrok pełen miłości i natychmiast wyciągnęła rękę przez pół sali, aby ją całował. Znaczy się rękę, nie salę, choć nie wątpię, że z wdzięczności to i salę by całował, tak niezwykłe jest jego poczucie szacunku i wdzięczności dla Partii i jej Premiera.

W napadzie serdecznej podzięki, Minister Macierwicz ujął rękę pani Premier w swoje mocne, wojskowe dłonie, schylił głowę, potrząsnął siwą czupryna i całował. Ale jak! Całowanie to akt znamienny dla wielkiej Partii, do której należy, oraz jej Przywódcy. Minister całował długo i serdecznie, potem popatrzył na Panią Premier, coś zobaczył w jej oczach, chyba dezaprobatę, że było tylko raz. Wtedy całował po raz drugi, jeszcze dłużej i jeszcze serdeczniej. Przestał, kiedy pani Szydło obdarzyła go powłóczystym, niezwykle życzliwym kobieco-rządowym spojrzeniem i wyszeptała ciepło „Wariat”, w dobrym tego słowa znaczeniu. Oboje byli szczęśliwi, a ja z nimi, ponieważ nic nie cieszy mnie bardziej, niż szczęście dwojga dojrzałych, kochających się osób. Może z wyjątkiem wielkiej i wyjątkowej Partii, która też mnie cieszy, kiedy jest szczęśliwa (szczególnie nocą, kiedy może swobodnie oddawać się temu, co najbardziej kocha, czyli pieszczotom i czułościom wewnątrzpartyjnym).

Są prawnicy, którzy mówią, że jest to miłość kazirodcza, bo wewnątrz jednej rodziny. Nie wiem, czy dzisiaj można wierzyć wszystkim prawnikom. Co najmniej jednemu nie wierzę za grosz. Co do samego kazirodztwa, to też mi się nie podoba, podobnie jak inne zboczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Dalej, dalej do ogródka dzieci
Już nas wiosna wita
Słońce jasno świeci

Patrzcie, patrzcie wkoło
Zielenią się drzewa
Basem bąk zabuczał
Dźwięcznie ptaszek śpiewa

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, królu trafnych przepowiedni! O, studnio przeczysta i niewyczerpana wiedzy o ludzkich słabościach! Jestem wdzięczny Panu za diagnozę mojego stanu samouwielbienia; nigdy nie domyśliłbym się, że cierpię na tę dolegliwość.

Przyznam się, że całe życie dorosłe coś mi dolegało, męczyło, uwierało, nie dawało spać, ale nie wiedziałem, co. Teraz to rozumiem. To samouwielbienie. Dokonałem samoanalizy. Na przykład w kąpieli, podziwiam siebie, oglądam wszystkie części i członki tułowia, zachwycam się. Nawet włosami na plecach, choć to trudne. Albo w korytarzu, nie przejdę, aby nie spojrzeć w lustro, raz, drugi, trzeci. Przestaję wielbić się dopiero wtedy, kiedy nogi zaczynają mnie uwierać w butach ze zmęczenia. Jak sobie przypominam, to już w trakcie chrztu prosiłem rodziców, aby dali mi na imię Narcyz.

Co do mojego komentarza, że więcej kobiet niż mężczyzn angażuje się w działalność intelektualną taką jak czytanie czy uczestnictwo w spotkaniach Akademia 30 +, to moją obserwację wspiera poniższy fragment z niezwykle ciekawego raportu „Stan czytelnictwa w Polsce 2014” http://bn.org.pl/download/document/1422018329.pdf .

„Kolejną istotną zmianą międzypokoleniową jest zmniejszenie silnego gender bias …, zjawiska faworyzującego dziewczęta w rodzinnej socjalizacji czytelniczej (MT: czytelnictwie w rodzinie). Od pierwszej edycji naszych badań kobiety częściej deklarowały czytanie książek niż mężczyźni, czytały także więcej. Jednak, jak wskazują różnice w wartościach indeksu socjalizacji czytelniczej (MT: czyli czytelnictwa), było to w dużym stopniu związane ze sposobem wychowania. Dziewczęta wychowywano w bliższym kontakcie z książką niż chłopców, od chłopców zaś oczekiwano sposobów spędzania czasu niż od dziewcząt lub nagradzano ich za rozwijanie w sobie innych umiejętności.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak naprawdę, autor powyższego nie potrzebuje żadnych czytelników (ani kobiet, ani mężczyzn), jest bowiem w stanie takiego samouwielbienia, że opinie czytających są mało znaczące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie wiem, z czego to wynika, ale mam takie wrażenie, że mężczyźni jakby bardziej usunęli się w cień wygody umysłowej i duchowej, że szybciej i chętniej przyjęli ducha współczesnego rozleniwienia konsumpcyjnego, kiedy ludziom odpowiada bardziej grill przy piwie i miła rozmowa z przyjaciółmi, albo oglądanie telewizji, albo coś podobnego, niż czytanie sensownej literatury lub dyskusja na (intelektualnie) poważniejszy temat."

Mężczyźni czytają sensowną literaturę. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wśród panów też ma pan fanów, tylko się wszyscy nie ujawniają. Może dlatego, że chcieliby być na pana miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Paniom za życzliwe komentarze, Panu za ciekawą i trafną obserwację.

Od dawna obserwuję, że moją twórczością literacką, ale nie tylko moją, bardziej interesują się kobiety niż mężczyźni. Od czasu do czasu prowadzę spotkania autorskie z czytelnikami, uczestniczę w publicznych wykładach Akademia 30 Plus, gdzie najczęściej prezentują swoje poglądy pracownicy wyższych uczelni, obserwuję, kto pisze (i jakie) komentarze, i doszedłem do wniosku, że we wszystkich tych sytuacjach dominują kobiety. Potwierdzają to także statystyki Google Analytics na mojej stronie autorskiej www.MichaelTequila.com .

I nie jest to dominacja byle jaka; pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że na niektórych spotkaniach np. Akademia 30 Plus są to proporcje nawet 80/20 na korzyść kobie.

Nie wiem, z czego to wynika, ale mam takie wrażenie, że mężczyźni jakby bardziej usunęli się w cień wygody umysłowej i duchowej, że szybciej i chętniej przyjęli ducha współczesnego rozleniwienia konsumpcyjnego, kiedy ludziom odpowiada bardziej grill przy piwie i miła rozmowa z przyjaciółmi, albo oglądanie telewizji, albo coś podobnego, niż czytanie sensownej literatury lub dyskusja na (intelektualnie) poważniejszy temat. Być może jest to obserwacja krzywdząca dla wielu mężczyzn, niezbyt miła i dla mnie, skoro jestem przedstawicielem tego gatunku, ale nie mam wątpliwości, że uczestniczkami życia intelektualnego, tego które sam obserwuję, są dzisiaj częściej kobiety niż mężczyźni.

PS. Przy okazji wspomnę, jeśli podoba się Państwu styl mojego pisania, że zabiegam teraz o wydanie pierwszego zbioru moich opowiadań, które uważam za najlepszą część mojej dotychczasowej twórczości. Krótka forma, zwłaszcza satyra, groteska, humoreska, wychodzi mi chyba najlepiej, najbardziej odpowiada mojej duchowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje . Zdobywa Pan coraz większą ilość fanek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudne: "z wdzięczności to i salę by całował", a dalej jak w najprzedniejszym romansidle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Amerykanie nie zrozumieli, bo u nich najwybitniejsi przywódcy wojskowi leżą w grobie, przeważnie na wojskowym cmentarzu w Arlington. "

W przeciwieństwie do naszych, "...ranami okryty, tol'ka nie ubity..."
(-) Okudżawa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.