Facebook Google+ Twitter

Farfał złożył odwołanie od decyzji wykreślenia go z KRS

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 20:00

Były prezes TVP Piotr Farfał złożył odwołanie od decyzji sądu o wykreśleniu go z Krajowego Rejestru Sądowego - dowiedział się Newsweek.pl.

Farfał domaga się ujawnienia przez sąd uzasadnienia ubiegłotygodniowej decyzji o wykreśleniu go z KRS i wpisaniu nowych członków władz telewizji.

"Uważam, że wybór pana Szwedo na prezesa TVP jest niezgodny z prawem. Zgodnie ze statutem TVP nie można wybrać na prezesa kogoś kto zasiada w radach nadzorczych lub jest właścicielem innych spółek. A tak było w przypadku pana Szwedo" - mówił Farfał w rozmowie z portalem.

Były szef telewizji publicznej powiedział, że wniosek złożył w trosce o przyszłość telewizji publicznej. Farfał jest bowiem przeciwny zapowiadanemu przez Bogusława Szwedo wstrzymaniu restrukturyzacji. Obawia się też, że zostaną porzucone plany wprowadzenia Platformy Cyfrowej.

Piotr Farfał złożył swój wniosek w imieniu TVP, bo - jak podkreśla - orzeczenie sądu o wykreśleniu go do tej pory się nie uprawomocniło. Sąd Rejonowy w Warszawie ma teraz 7 dni na odpowiedź w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.