Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36280 miejsce

Farfocle namiętności

Nazwisko Szczygielski. Imię Marcin. Nie wiem czy to gorące nazwisko, ale wydaje mi się, że warto zapamiętać i zaopatrzyć się w którąś z jego książek.

Nazwisko Szczygielski. Imię Marcin. Nie wiem czy to gorące nazwisko, ale wydaje mi się, że warto zapamiętać i zaopatrzyć się w którąś z jego książek.


Autor, młody człowiek lat 35, współpracownik wydawnictwa Latarnik, które swym nazwiskiem firmuje także Tomasz Raczek to postać ciekawa. Pracował jakiś czas w "Playboyu", był kierownikiem artystycznym wydawnictwa G+J i środowisko dziennikarzy czy współpracowników tego rodzaju pism zna doskonale. Znajomość tego specyficznego środowiska zaowocowała napisaniem przezabawnej książki „Nasturcje i ćwoki” oraz jej kontynuacji „Farfocle namiętności”.


Dużo dziś książek zalega księgarskie półki, oferta jest niewyobrażalnie bogata i czasem, jeśli nie śledzi się nowości, trudno wybrać coś dla siebie. Zatem ja polecam tę książkę tym, którzy chcą się zrelaksować, zwłaszcza paniom. Doby humor po lekturze gwarantowany!


Bohaterkami są stylistki pisma dla kobiet, dziewczyny z małego miasta robiące tzw. karierę w Warszawie. Autor bezlitośnie wytyka wady takich kobiet, właściwie można by się na niego o to obrazić. Ale robi to z taką dozą dystansu, że nie sposób pomyśleć, że to o mnie samej jest historia, nawet, jeśli nie pracuję w piśmie dla pań.


„Farfocle namiętności” dodatkowo poruszają sprawę internetowych znajomości. Temat chyba ciągle na czasie. I choć trochę naiwnie wypada zakończenie, happy end w pełnym tego słowa znaczeniu, to jednak warto kupić książkę i pozwolić sobie na chwilę relaksu, humoru bez poczucia, że to, co przeczytaliśmy przed chwilą jest żenujące, wtórne i nic nie warte.


Trafiłam na ciekawy wywiad z Marcinem Szczygielskim w serwisie broszka.pl. Można sobie poszerzyć wiedzę na temat autora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Już kocham Panią klisowską !!!!!! Niezłe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiecie co, zabawne to jest. Prześledziłam tę awanturkę, może nie całą, bo tylko komentarze pod "Słodką cnotką" i te tutaj (a nie wiem, gdzie jeszcze mozna znaleźć reminiscencje tej sprawy).
Trochę jak dzieci - plusy, minusy, wszystkie raczej bez sensu. Ja rozumiem, że to taki sposób dawania do zrozumienia pewnych rzeczy. Sama nie jestem święta i czasem daję plusy za temat, i pomimo formy. Do czego zmierzam - dzięki tej awanturze Klara zarobiła 6 plusów (na zdrowie) i zastanawiam się, na ile zasłużenie. Książki nie czytałam, więc nie wiem, czy warto nagrodzić "za temat". Za to jeżeli chodzi o formę... Klara jest znana z bezlitosnego wytykania wszelkich nieudolności innych autorów. No to pozwolę sobie omówić te fragmenty, które zrobiły na mnie największe wrażenie w jej tekście:

Po pierwsze, epatowanie tekstem zajawki - czyżby był tak błyskotliwy, że warto go powtórzyć 2 razy? A może to zwykłe niechlujstwo w redagowaniu tekstu?
Po drugie: "Autor, młody człowiek lat 35..." Śliczne zdanie.
I wreszcie "wiele mówiąca" pointa: "Trafiłam na ciekawy wywiad z Marcinem Szczygielskim w serwisie broszka.pl. Można sobie poszerzyć wiedzę na temat autora." O co chodzi??? A Mozartowi ktoś zarzucał, że pisze "wiem, ale nie powiem"
Nie chciałam być złośliwa, ale chyba udzielił mi się ferwor tej dyskusji. Może lepiej, żebyśmy wszyscy nabrali więcej dystansu do całej tej sprawy?
Pozdrawiam wszystkich :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.11.2007 19:02

(plus) Mozart, minusy odwetowe są u nas niemile widziane, i bardzo szybko obrócą sie przeciwko tobie.

:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

(plus) Mozart, minusy odwetowe są u nas niemile widziane, i bardzo szybko obrócą sie przeciwko tobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Właśnie czytam "Farfocle" i bardzo mi się ta książka podoba. Tak jak i "PL-BOY" . "Nasturcje i ćwoki"- już wg mnie trochę gorsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.