Facebook Google+ Twitter

Farmersi negatywnie oceniają globalną sytuację gospodarczą

Gracze skupieni wokół symulacji ekonomicznej Farmersi negatywnie oceniają obecną sytuację gospodarczą na świecie. Połowa ankietowanych osób ocenia, że kryzys gospodarczy wkrótce powróci, z czego większość wróży, że najpierw będzie źle a potem jeszcze gorzej.

wyniki sondy w grze ekonomicznej Farmersi / Fot. tomasz smieszkołCi, którzy grali w tę grę, doskonale rozumieją na czym polegają problemy gospodarcze Europy i USA. Wzrost gospodarczy napędzany był dotychczas rosnącym zadłużeniem. Teraz, gdy zdolność kredytowa zarówno konsumentów, jak i rządów, osiągnęła swój kres, koniecznością jest zmniejszenie wydatków. Pociąga to za sobą spadek globalnego popytu i PKB. Dotychczas rządy starały się w sztuczny sposób stymulować popyt, odwlekając tylko to co nieuniknione.

Niestety nie można zadłużać się w nieskończoność. Spirala zadłużenia musi być w pewnym momencie przerwana, nawet jeśli zadłużenie jest finansowane emisją nowego pieniądza, jak to ma miejsce obecnie zarówno w USA jak i w Europie. Im później nastąpi załamanie, tym będzie ono głębsze.

W grze biznesowej Farmersi (http://farmersi.pl) można za darmo na własnej skórze sprawdzić, czym kończy się nadmierne zadłużanie w połączeniu z rosnącymi stopami procentowymi. O ile jednak zbankrutowanie w grze może być dobrą nauką, to bankructwa całych krajów mogą oznaczać prawdziwą tragedię dla ich mieszkańców.

Zapowiedź tego co nas czeka, widzieliśmy ostatnio w kilku krajach śródziemnomorskich - podwyżki podatków, wydłużenie wieku emerytalnego, redukcje pensji... i masowe protesty. O tym jak sam kryzys będzie mógł wyglądać, możesz przeczytać w czerwcowym wydaniu bezpłatnego miesięcznika
Farmersi Times.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.