Facebook Google+ Twitter

Farrah Fawcett umarła na oczach Ameryki

Farrah Fawcett - symbol seksu lat 70. XX wieku zmarła 25 czerwca. Ale jaka była? Przecież umierała na oczach Ameryki za sprawą filmu dokumentalnego "Farrah's Story". Czy zostanie zapamiętana i stanie się legendą?

Farrah Fawcett / Fot. AKPAŚmierć Michaela Jacksona przyćmiła inną, równie ważną stratę dla show biznesu. Tego samego dnia w wieku 62 lat zmarła Farrah Fawcett, amerykańska aktorka, głównie znana z roli jednego z Aniołków Charlie'ego. Jej życie miało się potoczyć tradycyjnie - skończyć college, odpowiednio wyjść za mąż i oczywiście mieć dzieci. Jednak stało się zupełnie inaczej.

Przyszła na świat w 1947 r. jako druga córka pracownika na polu naftowym Jamesa Fawcetta i jego żony Pauline Alice. W szkole średniej, do której uczęszczała w Corpus Christi (Teksas) zauważono, poza jej niezwykłą urodą, także duży talent plastyczny. W latach 1966-67 uczęszczała na wydział sztuki University of Texas. Tam, dzięki zrządzeniu losu, zaczęła się jej kariera. To na tej uczelni została uwieczniona na fotografii mającej pokazywać uniwersyteckie piękności, potem zdjęcie trafiło do przedstawiciela agencji modelek w Mieście Aniołów, a to otworzyło Farrah drogę do Hollywood. Grywała w wielu reklamówkach zanim znalazła się na srebrnym ekranie. Jej filmowy debiut to epizodyczna rola Patricii w filmie "Mężczyzna, który mi się podoba" w reżyserii Claude'a Leloucha w 1969 roku. Grywała pojedyncze role w serialach takich, jak np. "The Dating Game" czy "Days of Our Lives".

Już wtedy dzięki niespotykanej urodzie i bujnym blond włosom stała się symbolem seksu. Plakat z jej wizerunkiem został sprzedany w USA w nakładzie 8 mln egzemplarzy. Skłoniło to twórców serialu "Aniołki Charlie'ego" do zaproponowania jej roli. Jeszcze wtedy nie wiedzieli, że produkcja ABC okaże się światowym hitem telewizyjnym. Zagrała Jill Munroe, która wraz ze swoimi dwoma przyjaciółkami Kelly Garrett (Jaclyn Smith) i Sabriną Duncan (Kate Jackson) rozwiązywała zagadki kryminalne zlecane przez tajemniczego Charlie'ego. To rola w tym serialu przyniosła aktorce prawdziwą karierę. W latach 70. XX w. została uznana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata i stała się symbolem ideału kobiecości. Po wycofaniu się aktorki z produkcji, serial znacznie stracił na popularności, ale kariera Farrah Fawcett przebiegała bez zarzutów. Reklamowała m.in. szampon do włosów marki Fabérgé - spowodowało to wzrost sprzedaży produktu o 1800 proc.!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jeżeli autor artykułu ma 18 lat, to faktycznie pięknie to zrobił. Widać już talent młodego reportera! Tak trzymać Piotrze!
Swoją drogą dowiedziałam się dużo interesujących rzeczy o aktorce. Sama walczę z nowotworem i podejście Farrah Fawcett do tej choroby zmienia również i mój stosunek do niej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładnie napisane ;)
5 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.