Facebook Google+ Twitter

Fascynacja piosenką francuską Grzegorza Sobczaka z Radziejowa

Dzięki wspaniałemu człowiekowi, Grzegorzowi Sobczakowi, dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie, uczniowie ze szkół średnich od lat biorą udział w radziejowskim Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej.

Trochę historii festiwalu Foto.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiPo raz szesnasty dzięki wspaniałemu człowiekowi, Grzegorzowi Sobczakowi, dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Łokietka w Radziejowie, uczniowie ze szkół średnich mogą wziąć udział w radziejowskim Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej. Co roku o wycieczkę do Francji i inne nagrody zmaga się kilkudziesięciu wykonawców z całej Polski. Zwycięzca ma także możliwość nagrania własnej płyty.

Migawki z Festiwalu Foto.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiFestiwal w Radziejowie organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Łokietka odbywa się już od szeregu lat w czerwcu. Początkowo była to impreza o zasięgu wojewódzkim, potem międzywojewódzkim, by pięć lat temu nabrać charakteru ogólnopolskiego. Co roku do konkursu zgłasza się młodzież z całego kraju. Rada Artystyczna na podstawie nadesłanych nagrań kwalifikuje do półfinału młodych artystów. Każdy z wykonawców śpiewa utwory francuskich piosenkarzy w wersji oryginalnej. Uczestnicy wykonują piosenki znanych artystów francuskich.

Jury, w którego składzie znaleźli się specjaliści z dziedziny muzyki i języka francuskiego, ocenia interpretację i wartości estetyczne, warunki głosowe i muzykalność oraz poziom znajomości języka francuskiego.

Co roku dla zwycięzców organizatorzy przewidują szereg atrakcyjnych nagród. Po każdym festiwalu dwóch uczestników jedzie na wycieczkę do Francji. Jednego z nich wybierają przedstawiciele ambasady francuskiej w Radziejowie. Nagrodą dla zwycięzcy festiwalu jest także możliwość nagrania płyty. Poza tym jest kilka nagród rzeczowych.

Migawki z Festiwalu Foto.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiW programie każdego Festiwalu, prócz warsztatów muzycznych i przesłuchań, znajduje się również miejsce na koncert finalistów wcześniejszych imprez oraz recitale zapraszanych gości festiwalu, którzy są przewodniczącymi jury. Warto przy tej okazji wspomnieć, że w ostatnich latach podczas koncertów galowych występowały znane gwiazdy muzyki rozrywkowej - Michał Bajor, Edyta Geppert, Jacek Wójcicki, Jacek Bończyk, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Marcin Daniec.

Festiwal ten dzięki Grzegorzowi Sobczakowi stał się wizytówką Radziejowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.