Facebook Google+ Twitter

Fascynująca podróż w głąb siebie -wystawa.

Wystawa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie „Widzę ,czuję, marzę” została ponownie zaprezentowana publiczności tym razem w Nowodworskim Ośrodku Kultury 9 października 2013 roku.

Plakat opracowany przez panią Monikę Kosewską anonsujący to wydarzenie artystyczne. / Fot. Jerzy Jastrzębski Uroczystego otwarcia wystawy dokonali Ewa Lewicka dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie i dyrektor domu kultury w Nowym Dworze Mazowieckim Krzysztof Borowski. Oboje mówcy podkreślili istotną rolę sztuki w życiu każdego człowieka, a szczególnie w terapii osób niepełnosprawnych. Młodym artystom gorąco podziękowano za kreatywność i nowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Padły również gorące słowa wdzięczności dla organizatorów Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowa i powiatu Legionowskiego, dzięki którym jest co roku organizowanych wiele wydarzeń artystycznych i sportowych, między innymi wystawy twórczości uczniów prezentującej się tutaj szkoły. Wernisaż wystawy został wzbogacony o rewelacyjny występ chóru i solistów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie pod kierownictwem nauczycielki Grażyny Adamczyk.

Wystawa pt. „Widzę, czuję marzę”,- mówi Marek Rączka dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Praca ucznia wykonana z prasowanej słomy. / Fot. Jerzy JastrzębskiDworze Mazowieckim- pokazała, iż niepełnosprawność nie skazuje nas na bierność w swoim życiu a być może jest okazją do nowego rozdziału. Szczególnie jest to możliwe w takiej dziedzinie życia jaką jest sztuka.  Wystawę prac jakie zostały zaprezentowane można nazwać "Fascynującą podróżą w głąb siebie". Ja byłem pod wrażeniem poczucia piękna i Prace plastyczne uczniów. / Fot. Jerzy Jastrzębskisposobu jaki niepełnosprawni potrafią wyrażać siebie Zachęcam do odwiedzenia wystawy bo naprawdę warto.-dodaje rozmówca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.