Facebook Google+ Twitter

Fascynujące kulisy wejścia Polski do UE. Tak to było" Leszka Millera

"Z pewnością różni ludzie w różny sposób będą opowiadać o drodze Polski do Unii Europejskiej. Tak to już bywa, że zwycięstwo ma wielu ojców, a tylko porażka jest sierotą. Jest jednak oczywiste, że rola Leszka Millera była decydująca." - Adam Michnik

Premier Leszek Miller / Fot. Zbigniew NastarowiczW roku 2009 została wydana książka napisana przez Leszka Millera pt. "Tak to było", opowiadająca o kulisach wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Przede wszystkim trzeba przyznać, że jest napisana bardzo prostym i przyjemnym językiem. Leszek Miller opisuje rok po roku, miesiąc po miesiącu, włączając w to wszystkie ważne wyjazdy i rozmowy z przywódcami tego świata.

Opis rozmowy w Brukseli z prezydentem Francji, którym był wówczas Jacques Chirac w sprawie rakiet, które to Polscy żołnierze znaleźli w Iraku. Wówczas prezydent Francji chciał natychmiast zrywać stosunki dyplomatyczne z Polską.

Krytyczna rozmowa Leszka Millera z Rasmussenem w sprawie ostatecznych warunków przystąpienia Polski do Unii, gdzie w pewnym momencie całe długoletnie negocjacje zwisły na cienkim sznurku.

Takich ciekawych i kontrowersyjnych wydarzeń międzynarodowych jest wiele w tej książce.
W dość ciekawy sposób ukazana jest opozycja oraz podejście dziennikarzy do rządu Leszka Millera.

Chociażby opisywana szeroko w mediach sprawa przelotu premiera Millera z kanclerzem Niemiec Schröderem, samolotem należącym do rządu niemieckiego. Cały świat wówczas skomentował to, jako gest przyjaźni ze strony Niemiec, polscy dziennikarze opisali to jako wsiadanie na miotłę czarownicy, że to absurd i tak nie można.

Książka zawiera również bardzo dużo wypowiedzi polityków w kwestiach kluczowych dla Polski.

Warto przeczytać i poznać wszystkie kulisy dążenie Polski do Unii. Od kuchni. Warto zapoznać się również z przemyśleniami Leszka Millera oraz jego emocjami związanymi z przebiegiem negocjacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (56):

Sortuj komentarze:

54 komentarze więc zdziwiło mnie że pomimo wielu bardzo przychylnych ani jednego punktu i WSZYSTKIE ANONIMOWE. Odwaga też jest w cenie lecz niekiedy trzęsą się portki ......
Nacisnąłem 5 punktów lecz nie wiem dlaczego wyskoczyły tylko 3. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra to książka i tak jak "Nogi Pana Boga" Marka Barańskiego, pokazuje nam cześć prawdy o upadku SLD. Tylko dlaczego Leszek Miller nie pisze dalszego ciągu pod tytułem "Tak to było" od 2 maja maja do 31 października 2005r oraz KTO był winny temu spadkowi poparcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bogusław
 • bogusław
 • 24.04.2011 11:31

Niestety w naszym kraju to już norma miernoty rządzą i są pokazywane w mediach jako autorytety.Kaczyński im większe opowiada idiotyzmy tym bardziej jest pokazywany w mediach.
W 2006 r powiedziałem, że przed wyborami w 2005 r media i prawicowa opozycja wpychały wielkie osobowości lewicy ( Leszek Miller, Kwaśniewski, Belka, Cimoszewicz, Oleksy, Kołodko ) do szamba to po tych wyborach doszło do władzy to co wypłynęło.Katastrofy samolotowe nie były przypadkowe to były efekty nieudolnych i wiecznie się żrących rządów prawicowych.Społeczeństwo ogłupiane przez media dalej nic nie rozumie i na POPIS nieudolnych i katastrofalnych rządów głosuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anka..
 • Anka..
 • 19.04.2011 16:44

Tak u Nas, czasem się dzieje, że ciekawa książka-leży na półce..Ja też dziękuję, autorowi--tego tekstu...
Pisałam wcześniej, że trzeba rozmawiać--słowo ma w sobie potęgę..W dobie komputera-zapominamy, o tym.
Ludzie Drogowskazy--do Nich należy Pan Premier..Rzadką cechą dzisiejszych polityków-jest umiejętność prowadzenia rozmowy..To moim skromnym zdaniem-jest zaletą Pana Millera..
Ile dróg-ile na Nich spotykał Ludzi-do których wyciągał rękę-uśmiechał się-mówił o pięknie Polski..To prowadziło do celu-do UNII..O tych zdarzeniach, możliwości wyborów--miłych znajomości-mówią karty Jego książki-''Tak to było''.sama prawda-pisana językiem barwnym-prostym-a jednocześnie pełnym taktu-dobrego smaku..

Komentarz został ukrytyrozwiń
figa
 • figa
 • 18.04.2011 10:04

Adamie , za pióro i pisać a nie biadolić !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
 • Maria
 • 18.04.2011 09:29

Co tu porównywać, przecież to pozycje o zupełnie innej tematyce. " Nogi Pana Boga" to opowieśc o kulisach przemian wewnątrz samej formacji poskomunistycznej. Ksiązka absolutnie warta przeczytania, ciekawie przedstawiona z punku widzenia człowieka z wewnątrz układu. Ale to nie umniejsza, iż propozycja Millera jest równie interesująca. Wejście Polski do Unii to w koncu wydarzene epokowe. Zdaje się, ze nie wszyscy je doceniają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agnieszka
 • agnieszka
 • 18.04.2011 08:13

A co robił Marek Barański, że posiada tak wielką wiedze o polskich negocjacjach ? Masz ochotę, sam napisz recenzję. Droga wolna, przeciez napisac tu może każdy.
Kto jednak lepiej zna kulisy niż premier Miller?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Raj
 • Adam Raj
 • 18.04.2011 07:11

Interesuje mnie tylko i nie mogę dotąd zrozumieć dlaczego weszliśmy do tej Unii kosztem emerytów, rencistów, bezrobotnych i innych tych najsłabszych grup a tego pasa nie zaciskali ci najbogatsi.
A całej TEJ książce nie ma nic o roli Kwaśniewskiego w sypaniu pisku w tryby tej SLD owskiej machiny.
Myślę że jednak Marek Barański w swojej książce "Nogi Pana Boga" znacznie więcej nam pokazuje PRAWDY o tamtych czasach.
Dlaczego więc ta podobno obiektywna gazeta nie zamieści na swoich łamach i tego opisu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
 • Maria
 • 17.04.2011 19:56

Przypuszczam, że niektórych młodzian odstraszyła by " grubość" tej pozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agnieszka
 • agnieszka
 • 17.04.2011 18:55

Jak sie nie chce słuchać mądrzejszych od siebie ani uczyć, to nikt nic nie poradzi. Na głupotę nie ma lekarstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.