Facebook Google+ Twitter

"Fascynujący dzień roślin" w Gdańsku. Poznaj lecznicze właściwości roślin

Czy wiesz, że lukrecji można użyć zamiast cukru, a sok z kapusty działa na poprawę głosu? To tylko dwie z wielu ciekawostek, które można było poznać podczas "Fascynującego dnia roślin" w Gdańsku. W piątek mieszkańcy miasta mogli sprawdzić lecznicze właściwości roślin ogrodowych.

- Przez jeden dzień mieszkańcy Gdańska mogli zobaczyć ogród roślin leczniczych przy wydziale Farmaceutycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - mówi dr Loretta Pobłocka-Olech, opiekun ogrodu. - Miejsce jest dostępne dla studentów farmacji, którzy uczą się właściwości medycznych zgromadzonych u nas okazów - dodaje.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne atrakcje. Dzieci mogły sprawdzić pod mikroskopem jak wygląda pokrzywa, czy też spróbować korzeni
lukrecji używanej do produkcji cukierków. Zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym zostało zaprezentowane lecznicze zastosowanie otaczających nas roślin. Ciekawostką okazała się herbata z brzozy o konsystencji kisielu, używana niegdyś jako syrop na kaszel. - Wszystko jest do potarcia i spróbowania - zachęcała dr Loretta Pobłocka-Olech.

Pracownicy wydziału farmaceutycznego oprowadzali po ogrodzie. Każdy mógł wybrać interesujący go temat. Rośliny, które leczą w Chinach i Japonii czy pachnące zioła w kuchni i aptece. Zainteresowanie mieszkańców Gdańska było duże, świadczyła o tym frekwencja. - Ale super! Jakie to słodkie - wykrzykiwał mały Tomek po spróbowaniu lukrecji. - Cieszę się, że w końcu mogłam wejść do tego ogrodu. Zawsze mnie ciekawiło co jest w środku - komentowała pani Bożena z Gdańska. - Pracownicy ciekawie i z pasją opowiadali o roślinach. To nie tylko dzień roślin, była to też gratka dla mieszkańców. Kto by pomyślał, że za płotem mamy taki piękny ogród - dodała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.