Facebook Google+ Twitter

Fasolki szukają Świętego Mikołaja

Na ich piosenkach wychowały się całe pokolenia, byli ikoną polskiej muzyki dziecięcej, wyznaczali jej kanony, pokazali dorosłym świat widziany oczami dziecka. Zespół istnieje nadal i daje wspaniałe koncerty.

 / Fot. Paweł SkyNajbliższą okazją, by zobaczyć zespół w pełnym, ponad sześćdziesięcioosobowym składzie i posłuchać wykonywanych zawsze na żywo utworów będzie koncert „Gdzie jest Mikołaj”, na którym w dniach 12 i 13 grudnia 2015 r. „Fasolki” wystąpią w Domu Kultury Świt na Bródnie.
Piosenki zespołu weszły już do kanonu kultury i budzą u odbiorców niezmiennie ciepłe skojarzenia. „Fasolki” nieprzerwanie od ponad 30 lat wychowują kolejne pokolenia Polaków, w sposób unikalny na skalę polską przekazując wartości sprzyjające budowaniu świata przyjaznego dzieciom. Każda ich piosenka to małe dzieło sztuki: nie ma tu dydaktyzmu, sztuczności, przypadkowego dźwięku i słowa. W utworach „Fasolek” znajdziemy za to najwyższej klasy poezję dla dzieci i wspaniałą muzykę. Ich autorzy (Ewa „Ciotka-Klotka” Chotomska, Krzysztof „Krzyś” Marzec, Andrzej Grabowski) to czarodzieje, którzy posiedli niesamowity dar patrzenia na świat oczami dziecka. Dlatego zarówno stare, jak i nowe fasolkowe przeboje bawią i wzruszają do łez. W dobie komercjalizacji i małej troski o najmłodszego odbiorcę kultury, „Fasolki” jawią się jako prawdziwa ostoja dziecięcego świata, pełnego żywych uczuć, marzeń, pasji, tęsknot.
Występy zespołu są profesjonalnie przygotowywane - utalentowane dzieciaki tańczą i śpiewają na żywo, co jest zasługą oddanych instruktorek (choreografia - Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk, śpiew – Natalia Ostrowska). Każdy koncert zespołu to prawdziwe święto dzieci, podczas którego na chwilę przenoszą się one w zaczarowany świat radości, miłości, dobra i przyjaźni. Przeżywają tam swoje przygody, przyjaźnie i fascynacje, ale i też pierwsze trudności, szkolne niepowodzenia, koleżeńskie konflikty. Zawsze jednak pamiętają, by myć zęby, szorować szyję, zdrowo się odżywiać i nie zapominać o dobrej zabawie, jak głoszą hity „Mydło”, „Myj zęby”, „Witaminki”, „Zabiorę brata” czy „Piosenka o fantazji”.
Piosenki „Fasolek” niosą też wielkie wartości dla rodziców, którzy mogą usłyszeć i zrozumieć wyśpiewywane przez dzieci marzenia i obawy i choć na chwilę przypomnieć sobie, że tak niedawno sami byli dziećmi. Zbliżający się koncert zapowiada się jako prawdziwa sentymentalna uczta również dla nich, ponieważ poprowadzą go świetnie znani z niezapomnianego telewizyjnego programu „Tik-Tak” Ciotka-Klotka oraz Pan Krzyś. Organizatorzy zapraszają serdecznie na koncert całe rodziny.
Rezerwacja i zakup biletów w DK Świt: tel. (22) 811-01-05 wew. 116. (cena 30 i 35 zł)
Strona zespołu: www.fasolki.net.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.