Facebook Google+ Twitter

Fast date alternatywą dla klasycznych randek?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-24 10:46

Angielskojęzyczna nazwa w dosłownym tłumaczeniu nieco zaskakuje i intryguje. Bo czym może być szybka randka jak nie spotkaniem na tzw. wariackich papierach?

 / Fot. Joadoor, "Ukochane - Moja pierwsza miłość"W dobie komputeryzacji i ciągłego pośpiechu wiele osób nie ma czasu na klasyczne randki. Mowa oczywiście o singlach, wciąż szukających swojej drugiej połowy. Gdy czas goni, rodzina naciska, a samotność puka do drzwi - pojawiło się lekarstwo. Fast date, czyli szybkie randki.

Moda na nie przywędrowała do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych. Pomysłodawcą szybkich randek jest rabin Aish Ha-Torah z Los Angeles. Początkowo randki zarezerwowane były dla młodzieży żydowskiej: chodziło o promowanie małżeństw żydowskich i przeciwdziałanie nadmiernej asymilacji kulturowej. Jednak pomysł szybko się przyjął i poszerzył swoje kręgi. Dzisiaj ta metoda zawierania nowych znajomości znana jest na całym świecie.

Szybkie randki polegają na tym, że bierze w nich udział około 30 mężczyzn i 30 kobiet. Siadają przy dwuosobowym stoliku i maja 3 minuty na to, by zachęcić siebie nawzajem do kolejnego spotkania. Po upływie wyznaczonego czasu panowie przesiadają się o jedno krzesło w prawo lub lewo i nawiązuje się kolejna znajomość. Oczywiście miejsce zabawy może być dowolne jak i ilość jej uczestników. Wszystko zależy od inwencji twórczej organizatorów. Po każdej rozmowie, na specjalnym formularzu rozmówcy zaznaczają przy numerze partnera " tak " lub "nie", następnie jeśli oboje zaznaczą "tak" organizatorzy podają numery telefonu do tychże osób, tuż po weryfikacji zaznaczonych odpowiedzi.

Dorota, szefowa działu PR jednej z wrocławskich firm bierze udział w takiej zabawie regularnie i w wielu miejscach Polski. Do tej pory jednak nie znalazła tej jedynej osoby. Zapyta o powód udziału w fast date odpowiedziała, że podoba jej się tempo zawierania znajomości oraz różnorodność spotkanych osób.

Również Tomek, kolega z pracy Doroty za jej namową wziął udział w szybkiej randce. Zawiedziony brakiem właściwej kandydatki cierpliwie czeka, aż miłość nadejdzie sama we właściwym sobie czasie, jednak nadal podtrzymuje koleżeńskie relacje z kilkoma dziewczynami, które udało mu się poznać.

Jeśli ktoś ma odwagę i ochotę spróbować swoich sił w fast date nie pozostaje nic innego jak sprawdzić gdzie i kiedy odbywa się taka impreza oraz należy zgłosić chęć uczestnictwa w niej organizatorom. Może akurat uda się nawiązać jakąś ciekawą znajomość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anna Jagiellończyk
  • Anna Jagiellończyk
  • 07.08.2011 23:34

a.... dobra rada- tam można się zapisywać: www.fantastic.com.pl w dziale "randki" po prawej stronie :) Szybkie Randki w Krakowie obalają stereotypy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Jagiellończyk
  • Anna Jagiellończyk
  • 07.08.2011 23:31

Szok!
Byłam na podobnej imprezie w Krakowie i jestem w szoku, że przyszło masę fajnych NIEZAKOMPLEKSIONYCH osób. Naprawdę warto, choć sama miałam opory. I to jakie! Byłam na imprezie organizowanej przed Agencję Eventową Fantastic - i super!!!, byłam też na innej, organizowanej przez innych ludzi (nazwy nie podam, żeby nie robić antyreklamy) i .,, była tylko garstka osób, i marnizna, a na tej pierwszej - prawie 50 osób a potem impreza taneczna i świetni organizatorzy- jako ludzie! Genialnie spędziłam czas. Naprawdę polecam jeszcze raz. Dla ciekawostki- rand kuję do dziś z jednym z uczestników! :).......... A stereotypy, że to plastikowe, szybkie itp. Można sobie wyrzucić za okno. Tak myślą osoby, które boją się wyjść z domu, twierdząc, że "są ponad to" i osoby zakompleksione. Więc to oni zostają w domu, a fajne osoby przychodzą na imprezę :) Wiem- sprawdziłam, polecam! Oj mogłabym tak pisać i pisać o tym- bo to fantastyczne i bogate doświadczenie, ale idę już do mojego misia. Pa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.