Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22001 miejsce

Faszyzm. Wszędzie faszyzm...

Polska drży. Faszyzm wychodzi z ukrycia, wypełza ze stadionów, zalewa cały kraj. Jego wierni wojownicy tylko czekają, by podpalić Polskę, obalić władzę i zaprowadzić brunatny terror. Skrajności? W żadnym wypadku. Chyba, że lewicowe.

Lider SLD Leszek Miller na konferencji prasowej w Sejmie. / Fot. PAP/Radek PietruszkaWsłuchując się w głos mainstreamowych mediów odnoszę wrażenie, że nasz kraj stoi przed wielkim zagrożeniem. Czekać tylko aż pojawi się odpowiednio charyzmatyczne jednostka, a brunatni chłopcy zaczną bić, pałować i podpalać.

Niektórzy politycy czy dziennikarze dostali niemal obsesji. Wszędzie widzą faszystów, ostrzegają przed nimi, nawołują do obrony. Inną sprawą jest, że faszyzm i nazizm używane są zamiennie, co tylko świadczy o niekompetencji dziennikarzy. Niestety także nacjonalizm zaczyna być dla niektórych tym samym, co wspomniane ideologie.

Janusz Palikot mówi o "miękkim wpuszczaniu faszyzmu do środka sceny politycznej". Romana Dmowskiego nazywa zaś faszystą i hitlerowcem. Ba, poseł proponuje nawet, by Święto Niepodległości obchodzić 4 czerwca. Szczerze mówiąc, już się bałem, że zaproponuje 1 maja...

Kazimiera Szczuka twierdzi, że "oni" już prześladują ludzi w Polsce. Feministka z sentymentem wraca do zeszłorocznych zamieszek. Według niej, tam gdzie Marsz Niepodległości blokowała Kolorowa Niepodległa, nie dochodziło do burd. Mamy w końcu wybawców narodu. Szczuka popisała się także wysoką kulturą, która jest oczywista w przypadku feministek. Proszę sobie nie wycierać swojej faszystowskiej mordy imieniem i nazwiskiem mojego ojca
- takim sympatycznym zwrotem zwróciła się do Artura Zawiszy.

Leszek Miller, były komunistyczny aparatczyk, Narodowe Siły Zbrojne określa sojusznikami Hitlera, pogromcami Żydów, orędownikami III wojny światowej. Jego formacja domaga się też delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u. To chichot historii, że partia będąca spadkobierczynią PZPR, zbrodniczej formacji, będącej w dodatku na usługach obcego państwa, domaga się czyjejkolwiek delegalizacji.

Co gorsza, "nasi" faszyści są wspierani przez tych węgierskich (tam zresztą znajduje się centrum światowego faszyzmu, podobno w obecności Michnika zabroniono wspominać o Węgrach). Wysłannicy Jobbika zaczęli od zdemolowania hostelu w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (75):

Sortuj komentarze:

Jak to, na co? Na przetrwanie do końca kadencji, a potem - na europejskie salony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Mariko, bo problem bezrobocia wśród młodych to problem strukturalny. A takie rozwiązuje się długofalowo. Każdy rok zwłoki w tym zakresie przedłuża taki stan o przynajmniej kilka lat. Rząd w tej sprawie nie robi nic, co na długie lata sprawi, że ludzie młodzi będą bez pracy. Cały czas zastanawiam się, na co dalej czeka Donald Tusk?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komentarz pana Grzegorza sprawia, że nie muszę nic dodawać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mussolini wziął udział w wojnie po stronie Hitlera, do czego nikt go nie zmuszał, przez co stracił wszystko. Natomiast z drugiej strony Włochy były jedynym krajem zachodnim, który nie odczuł ciężaru Wielkiego Kryzysu. Czy to nie było wybitne osiągnięcie? Zaś osiągnięcia tego okresu można długo wyliczać. Rzecz jasna wiadomo, że ceną każdej dyktatury jest zniewolenie, z czego najgorsze jest odzwyczajenie mnóstwa ludzi od myślenia na własny rachunek. Faszyzm włoski jako taki opierał się rzecz jasna nie tylko na przekupywaniu (pełne zatrudnienie, szybki rozwój przemysłu i budownictwa mieszkaniowego oraz sieci drogowo-kolejowej i uzbrojenia terenu), ale i zastraszaniu społeczeństwa. Ofiary w ludziach wewnątrz kraju spowodował jednak mniejsze niż cieplarniane warunki dla mafii w Pierwszej Republice Włoskiej. Gdyby Mussolini nie wsparł Hitlera i nie wywołał sam kilku wojen, zapewne umarłby ze starości na fotelu premiera jak Salazar, a byłby oceniany znacznie wyżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz Wolski Dzisiaj 21:56
Powiedziałbym, że jedna mafia zastąpiła drugą... Każdy totalitaryzm sprzyja walce z pospolitą przestępczością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przede wszystkim to zarówno patriotyzm jak i nacjonalizm mają masę definicji. Ostatnio czytałem opracowania na temat nacjonalizmu, które podawało ponad 30 definicji... zależnych oczywiście od poglądów twórców, państw z których się wywodzą i tak dalej. Można je oczywiście podzielić na pewno grupy, co zdecydowania ułatwia analizę.

Jeszcze nawiązując do Benito, to można wspomnieć, że tylko za jego rządów udało się stłamsić mafię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie koniecznie, bo czyż nie można być patriotą np. w monarchii absolutnej, która żadnych praw obywatelskich nie uznaje. Patriotyzm to pewna postawa. Nacjonalizm to uporządkowany system poglądów z wyraźną hierarchią wartości, prowadzący do odpowiadającego im działania. Patriota może wspomagać sieroty, a jednocześnie kupować towary produkcji krajowej tylko wtedy, gdy nie mają obcego zamiennika zamiast na odwrót. Nacjonalizm pozytywny dąży do obrony rynku krajowego względnie wspólnego rynku dobrowolnego zrzeszenia państw, negatywny do zniszczenia obcej konkurencji w jej własnym kraju itp. Podział jest więc wyraźny i logiczny, w przeciwieństwie do podziału na zły "rasizm-faszyzm-nacjonalizm" i dobry patriotyzm. Patriotyzm bez uporządkowanego myślenia i działania wcale nie musi być dobry. Np. prowadząc do z góry przegranych powstań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten "pozytywny nacjonalizm" to się na niego mówi patriotyzm...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rasizm, faszyzm, nacjonalizm, antysemityzm! - krzyczy antifa i smaruje to na drzwiach lokali organizacyjnych polskich ugrupowań narodowych. To dlaczego, mędrcy moi złoci o jedynie słusznych poglądach, hitlerowcy tzn. naziści bez litości tropili polskich narodowców, albo wskażcie proszę chociaż jeden obóz zagłady we Włoszech w czasie gdy rządził tam niepodzielnie Mussolini. Zaś nacjonalizm ogólnie rzecz biorąc dzieli się na negatywny, stanowiący pożywkę dla nazizmu oraz np. zaciekłości również państw formalnie demokratycznych w czasie np. pierwszej światowej (USA, gdzie wtrącano do więzienie duchownych za niewłaściwe kazanie) oraz pozytywny, uznający prawa obywatelskie itd. (np. nacjonalizm ekonomiczny Japonii w drugiej połowie XX wieku). To takie niesamowicie trudne do zrozumienia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Ramark
"Tak na marginesie, Panie Łukaszu, stwierdzenie że Miller to były aparatczyk jest nieadekwatne do jego pozycji w PZPR. Członek Biura Polityczne to już wyżyny tej zbrodniczej organizacji. Pozdrawiam i gratuluję świetnego materiału"

Ten wpis jest niemerytoryczny...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.