Facebook Google+ Twitter

Fatalny występ Golloba, wygrana Jonssona, drugie miejsce Holty

Tomasz Gollob fatalnie spisał się w Grand Prix Nordyckim w Vojens. Polak zajął dopiero 11. miejsce. Zawody wygrał Andreas Jonsson, a tuż za nim uplasował się Rune Holta.

bieg żużlowy / Fot. http://www.sxc.hu/browse.phtml?f=download&id=2891Na torze w Vojens wystartowało czterech Polaków: Tomasz Gollob, Sebastian Ułamek, Grzegorz Walasek i Rune Holta. Po dwóch z rzędu podiach Golloba, wszyscy liczyli na to, że Polak będzie godnie bronił drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu przed Hancockiem i Sajfutdinovem. Tak się jednak nie stało.

Gollob od początku rywalizacji spisywał się źle. Pierwszy bieg zakończył na ostatnim miejscu. W drugim swoim biegu był trzeci zdobywając punkt. W kolejnym znów był najgorszy. Dopiero w czwartym zwyciężył, ale w tym momencie rywalizacji nie miał już szans na awans do półfinałów. Mimo tego powalczył o bardzo cenne przecież punkty, i w ostatnim wyścigu przyjechał na pierwszym miejscu. Ostatecznie zajął dopiero 11. miejsce.

Gollob nie był jednak najgorszym z naszych zawodników. Nieco gorzej spisał się Walasek, który był 12. z takim samym dorobkiem jak Gollob, ale mniejszą liczbą zwycięstw. Do półfinałów awansowali za to Ułamek i Holta. Najlepszym po rundzie zasadniczej był Sajfutdinow z 11 punktami. Sensacją było dopiero 9. miejsce Crumpa i brak jego awansu do półfinałów. Jednak pozycja Australijczyka jest na tyle bezpieczna, że to mała strata.

W pierwszym półfinale zwyciężył Sajfutdinov, przed Holtą, Lindgrenem i Hancockiem. W drugim wygrał Johnsson, przed Bjerre, Pedersenem. Sebastian Ułamek nie poszedł w ślady Hancocka i nie awansował do finału.

W finale najlepszy dotychczas Sajfutdinov musiał uznać wyższość wszystkich rywali. Przyjechał dopiero jako czwarty i nie zdobył podwójnych punktów. Wygrał Andreas Jonsson, tuż przed startującym dla Polski, Rune Holtą. Trzeci był Bjerre.

Mimo słabego występu Gollobowi dopisało szczęście i żaden z rywali nie wyprzedził go. Różnice w czołówce są jednak minimalne. Polak jest drugi z dorobkiem 98 punktów. Oczko za nim jest Hancock, a punkt za Hancockiem Sajfutdinov. Prowadzi niezagrożenie Crump

Kolejne Grand Prix - Słowenii, odbędzie się za 2 tygodnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.