Facebook Google+ Twitter

Fatboy Slim wystąpi w londyńskim klubie Village Underground

Legendarny didżej i producent Fatboy Slim pojawi się za dekami w londyńskim klubie Village Underground już 20 czerwca.

Fatboy Slim, fot. Wikimedia Commons, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/Fatboy_Slim_%282006%29.jpg / Fot. WikimediaNorman Quentin Cook, bo tak naprawdę nazywa się artysta, urodził się w 1963 w Bromley w Anglii. Jest uznanym didżejem, producentem i kompozytorem. Uważany jest za twórcę i głównego promotora big beatu. Nazwę Fatboy Slim Norman używał do określenia pobocznego projektu stworzonego na potrzeby wytwórni. Jednak kiedy projekt zaczął odnosić sukces, stała się ona pseudonimem artystycznym.

Fatboy Slim był członkiem takich grup jak The Housemartins, Beats International z przebojem "Dub Be Good To Me", Freak Power z którym nagrał "Tune On, Tune In, Cop Out". Był też współautorem house'owego projektu Pizzaman i funkowego Mighty Dub Katz.

Jego najsławniejszym krążkiem jest "You’ve Come a Long Way, Baby", z której większość utworów znalazła się na wysokich miejscach światowych list przebojów. Ogromną popularność zyskały też jego remiksy. Sample to główna działka pracy Fatboy Slima. W 2001 artysta wydał składankę ,,A Break From The Norm", pełną sampli ze znanych przebojów. Jednak jego chyba największym przebojem jest kawałek "Praise You" ze słynnym teledyskiem nakręconym amatorską kamerą przez ulicznego tancerza.

Występ w Village Underground będzie kilkogodzinnym setem didżejskim, w którym Slim zagra swoje największe hity, jak i najnowsze kompozycje. Wydarzenie organizowane jest przez popularny w Anglii magazyn muzyczny Mixmag, który w ten sposób celebruje 30 lat istnienia.

Bilety na koncert mozna zakupić tutaj http://www.songkick.com/concerts/16701199-fatboy-slim-at-village-underground

Materiał opracowany m.in. na podstawie Wikipedii artysty i magazynu Mixmag.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.