Facebook Google+ Twitter

FBI aresztowało w Wiedniu ukraińskiego oligarchę

FBI zatrzymało w Wiedniu Dmytro Firtasza, ukraińskiego oligarchę. Biznesmen jest podejrzany o korupcję, a nawet spisek przestępczy. Dochodzenie w sprawie jednego z najbogatszych ukraińskich oligarchów prowadzone jest od 2006 roku. Czy teraz ma szansę na finał?

Aresztowano najbogatszego ukraińskiego oligarchę / Fot. Alexandria HypatiaMario Hejl, rzecznik Federalnego Urzędu Kryminalnego oznajmił, że zatrzymanie Dmytro F. nie jest związane z tym, co aktualnie dzieje się na Ukrainie. Jak czytamy na tvp info, do zatrzymania biznesmena doszło w środę wieczorem w Wiedniu. Podstawą do przeprowadzenia tej akcji był wniosek FBI o pomoc prawną oraz wydany w USA nakaz aresztowania.

Dmytro Firtasz to jeden z najbogatszych ludzi na Ukrainie. W 2013 roku "Focus" wycenił jego majątek na 3,327 mld dolarów. Jest on przewodniczącym Federacji Pracodawców Ukrainy. Finansował również Partię Regionów Wiktora Janukowycza - podaje Wirtualna Polska.

Spółka Emfesz, której jest właścicielem sprzedawała gaz na Węgrzech i w Polsce. Ma on również udziały w wielu prywatnych spółkach, które dostarczają gaz do odbiorców komunalnych i indywidualnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.