Facebook Google+ Twitter

FBI i DEA udaremniły zamach na saudyjskiego ambasadora w USA

Amerykańskie agencje federalne poinformowały we wtorek, że udało im się udaremnić atak na ambasadora Arabii Saudyjskiej w USA. Zamach miał być przygotowywany przez osoby powiązane w irańskim rządem.

FBI i DEA udaremniły zamach terrorystyczny na terenie Stanów Zjednoczonych (http://www.sxc.hu/photo/833671) / Fot. t-florie, Royalty FreeO udaremnionej akcji terrorystów poinformował media na specjalnej konferencji prasowej Prokurator Generalny USA, Eric Holder. Ogłosił, że federalne służby zapobiegły spiskowi "frakcji rządu irańskiego", która chciała zabić saudyjskiego ambasadora w Stanach Zjednoczonych - Adela al-Jubeira.

"Stany Zjednoczone są zobowiązane do pociągnięcia do odpowiedzialności Iranu za jego działania" - powiedział dziennikarzom Holder. Osoby biorące udział w terrorystycznym spisku zostały aresztowane w Nowym Jorku 29 września br. Według mediów za oceanem, nazwiska domniemanych zamachowców to Manssor Arbabsiar i Gholam Shakuri.

Według opublikowanych informacji, Arbabsiar spotkał się z informatorem agencji DEA w Meksyku. Irańczyk za przeprowadzenie zamachu w stolicy USA miał zażądać sumy 1,5 miliona dolarów. Zamachowiec przyznał się do swojego udziału w rzekomym spisku.

Udział w udaremnieniu akcji wzięło Federalne Biuro Śledcze (FBI) oraz DEA - agencja specjalizująca się w walce z narkotykami. Według informacji ABC News, spiskowcy mieli również planować atak bombowy na ambasadę Izraela w Waszyngtonie.

Adel al-Jubeir jest ambasadorem Arabii Saudyjskiej w USA od 2007 roku.

Departament Stanu wymienia Iran jako "sponsora" terroryzmu od 1984 roku. Oskarża się, że to właśnie Iran mógł stać za atakiem na izraelską ambasadę w Buenos Aires w 1992 roku.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.