Facebook Google+ Twitter

FBI pomagalo w zatrzymaniu Sawickiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-29 07:33

Centralne Biuro Antykorupcyjne w akcję przeciwko skorumpowanej posłance PO Beacie Sawickiej wciągnęło FBI -czytamy w "Gazecie Wyborczej" Według dziennika, gdy Amerykanie dowiedzieli się, że ich pomoc wykorzystano do rozgrywki politycznej, ograniczyli współpracę z CBA.

Zdaniem byłego urzędnika Centralnego Biura Antykorupcyjnego, FBI ufało CBA od samego początku jej istnienia. Amerykanie przygotowali część tak zwanej "legendy" wykorzystanej przy sprawie Sawickiej. "Legenda" dostarczona CBA przez Amerykanów to fałszywe, tak zwane legalizacyjne, dokumenty uwierzytelniające. Według dwóch niezależnych źródeł, na które powołuje się "Gazeta Wyborcza", FBI skierowała do współpracy z CBA także swojego agenta, który przed burmistrzem Helu odgrywał amerykańskiego biznesmena.

FBI zastrzegło, że dokumenty oraz pomoc, której udziela, mają być wykorzystywane przy śledztwach stricte kryminalnych. O tym, co było prawdziwym celem akcji, Amerykanie dowiedzieli się post factum - opowiada rozmówca "Gazety". Według jego relacji, gdy FBI dowiedziało się, że operację z Sawicką wykorzystano do celów politycznych, zerwało operacyjną współpracę z Biurem

John Bienkowski, oficer łącznikowy FBI w Polsce, mówi, że nie może udzielić żadnych informacji o operacjach prowadzonych razem z jakąkolwiek polską służbą specjalną czy policją. Zastrzega jednak, że współpraca z FBI z CBA jest bardzo dobra i nic się nie zmieniło w stosunku do 2007 roku. Centralne Biuro Antykorupcyjne odmówiło komentarza w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Hel FBI CBA Sawicka


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.