Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9792 miejsce

FBI tropi amerykańskie łapówki dla lekarzy w polskich szpitalach

Katowiccy śledczy, wspólnie z oficerami policji i amerykańskim FBI, poszukują dowodów korupcji i łapówkarstwa w polskich szpitalach.

 / Fot. Piotr Bodzek, MD/CC 3.0Amerykańskie FBI tropi na polskim podwórku lekarskie łapówki. Chodzi o sprawdzenie czy amerykański koncern zajmujący się produkcją sprzętu ortopedycznego, przekazał nielegalnie pieniądze na łapówki dla lekarzy i szefów szpitali w Polsce. Sprawę dokładnie sprawdza i bada katowicka prokuratura, z udziałem i pomocą FBI. A jest co sprawdzać i badać, wszak w nielegalną grę interesów i łapówek wchodzi, ponad sto osób z 51 szpitali.

Katowiccy śledczy podjęli sprawę na polecenie Prokuratury Generalnej. Temat objęty jest ścisłą tajemnicą postępowania. Trop amerykańskiego funduszu na przestępcze cele wśród naszych lekarzy, prowadzi do 51 szpitali, do których idą polscy śledczy zajmujący się przestępczością zorganizowaną. Służy im pomocą grupa kilkudziesięciu oficerów policji. Powołano w związku z tym w każdej komendzie wojewódzkiej specjalną grupę operacyjną, która zajmuje się konkretnym wycinkiem sprawy. To największe śledztwo korupcyjne w służbie zdrowia - twierdzi anonimowy oficer policji, o czym pisze serwis Wyborcza.pl.

Prokurator Leszek Goławski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, powiedział dziennikarzom, że postępowanie dotyczy korupcji przy przetargach na dostawy sprzętu medycznego. To wszystko, co na obecnym etapie możemy powiedzieć - stwierdził krótko i lakonicznie.

Według "Gazety", chodzi o przetargi dla szpitali, wygrane przez firmę Stryker Polska. To spółka koncernu Stryker Corporation, działająca w Polsce, należąca do znanego amerykańskiego lidera na rynku ortopedycznym. Oferuje różne nowoczesne produkty niezbędne do rekonstrukcji stawów, zespalania kości, stabilizacji kręgosłupa, a także implanty. Prokuratura polska wszczęła postępowanie sprawdzające z inicjatywy amerykańskiego FBI, które przypadkiem trafiło w USA, na interesującą i podejrzaną korespondencję mailową pracowników Stryker Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.