183089 miejsce

FC Barcelona 1:1 Valencia CF

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 4 kolejki hiszpańskiej La Liga pomiędzy Mistrzem Hiszpanii FC Barceloną a Valencią padł remis 1:1.

Mecz ten zwycięzcy dawał fotel lidera Ligii hiszpańskiej do następnej kolejki. W barwach słynnej blaugrany , swoje setne spotkanie rozgrywa Samuel Eto'o, a kapitan Dumy Katalonii – Carles Puyol trzysetne. Z kolei gracz Valencii, David Albelda grał po raz dwusetny w barwach ekipy z Mestalla.

Mecz rozgrywany był w bardzo szybkim tempie i naprawdę warto było go zobaczyć. Po 10 minutach posiadanie piłki zdecydowanie dla Barcelony(81 proc.-19 proc.). Mimo to goście coraz groźniej atakowali. W 22 minucie spotkania David Villa zdobywa bramkę na 1:0 dla Valencii. Na Camp Nou zapadła cisza. Barcelona przeważała na boisku, ale to rywal otworzył wynik tego spotkania. Piękna klepka w środku pola, zagranie na skrzydło do Miguela, a ten z pierwszej piłki dogrywa do świetnie ustawionego Villi i Valencia prowadzi. Po bramce dla "Nietoperzy", Barca rzuciła się do odrabiania strat. Próbował Ronaldinho, Deco, jednakże na posterunku pozostawał Santiago Canizares. Mimo naporu gospodarzy, w samej końcówce pierwszej połowy, David Villa ośmiesza Rafaela Marqueza i uderza w słupek. Opatrzność boska zdecydowanie po stronie Mistrzów Hiszpanii. Po pierwszej połowie 1:0 dla Valencii.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w ekipie bordowo-granatowych. Z boiska zszedł kompletnie niewidoczny Edmilson, a na placu gry zameldował się Andres Iniesta. Frank Rijkard miał nosa z tą zmianą, bo już w 48 minucie po fenomenalnej akcji Barcelony Iniesta zdobywa bramke na 1:1. Świetne dośrodkowanie Ronaldinho na głowę Eto'o, który znakomicie zgrał piłkę na 11 metr, a tam doskonale był ustawiony Iniesta i uderzył na bramkę bezradnego Canizaresa. Od tego momentu dominowała już tylko Barcelona. Sporadycznie atakowali goście ale bezskutecznie. Ostateczie mecz zakończył się remisem 1:1, ale zwycięstwo należało się Katalończykom bo to oni przez większą cześć meczu przeważali.

FC Barcelona: Valdés, Zambrotta, Márquez, Puyol, Gio, Xavi, Deco, Edmilson(45' Iniesta), Messi(87' Saviola), Eto'o i Ronaldinho.

Valencia: Cañizares, Miguel, Albiol(77' David Navarro), Ayala, Moretti, Joaquín, Albelda(90' Hugo Viana), Edú, Vicente, Silva oraz Villa(79' Angulo)

Arbiter: Daudén Ibáńez (Hiszpania)