FC Barcelona 2:2 Real Madryt. Real odrobił stratę i... odpadł [Wideo]

FC Barcelona zremisowała 2:2 z Realem Madryt w ramach rewanżowego spotkania 1/4 finału Pucharu Króla. Kibice zgromadzeni na Camp Nou mogli podziwiać to, co El Clasico zawsze charakteryzowało, czyli dobry futbol.

Sonda

Do półfinału Pucharu Króla awansuje:

/ Fot. PAP/EPA/Toni Albir218. Gran Derby nie miały swojego zwycięzcy - FC Barcelona zremisowała na własnym obiekcie z Realem Madryt 2:2 (2:0). Dla Katalończyków wynik ten nie był w środę najistotniejszy - "Blaugrana" przede wszystkim wyeliminowała swojego odwiecznego rywala i jest już w półfinale Copa del Rey.

Mecz mógł się podobać. Lepiej w spotkanie weszli piłkarze Realu Madryt, którzy już w pierwszych 10 sekundach mogli zdobyć gola. Fatalnie przestrzelił jednak Gonzalo Higuain, który wykorzystał tutaj błąd Gerarda Pique.

Real chciał bardzo szybko trafić do bramki bronionej przez Pinto, lecz za każdym razem brakowało jedynie wykończenia. Gospodarze długo nie mogli stworzyć klarownej sytuacji i wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem.

Po 30 minutach gry, boisko musiał opuścić Andres Iniesta. Za pomocnika, na plac gry zameldował się Pedro, który w 43. minucie spotkania, po fenomenalnej akcji Leo Messiego, strzelił bramkę na 1:0.

Zaledwie 3 minuty później Barcelona strzeliła kolejnego gola i piłkarze Realu mogli schodzić załamani do szatni. Dani Alves potężnym i przepięknym strzałem pokonał bezradnego kapitana Królewskich.

Po przerwie obie drużyny wyszły w tych samych składach. W ciągu kwadransa, Mourinho wykorzystał jednak trzy zmiany i były to zmiany jak się okazało słuszne - stołeczny klub między 72., a 75. minutą zaaplikował Dumie Katalonii 2 bramki, które uciszyły wszystkich zgromadzonych na Camp Nou. Najpierw trafił Ronaldo (dla którego to już 4. bramka w historii gier z Barcą) po podaniu Ozila, a następnie błąd Pique (niejeden w meczu) wykorzystał wprowadzony do gry Benzema.

Do końca spotkania nie padła już żadna bramka i zarówno FC Barcelona, jak i Real Madryt, nie odniosła 87. wygranej w historii potyczek w El Clasico.

Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę - czerwoną kartkę ujrzał Ramos. Arbiter spotkania popełnił wiele rażących błędów (kilka niezauważonych zagrań ręką oraz zła ocena sytuacji przy odgwizdanych spalonych) na niekorzyść obu stron, które mogły wpłynąć na wynik meczu.

Blaugrana czeka na swojego rywala. W czwartek zostanie rozegrane ostatnie spotkanie 1/4 finału, gdzie Levante podejmie Valencię. W pierwszym meczu Valencia zwyciężyła 4:1, dlatego jest faworytem do awansu.

Zapis relacji na żywo oraz skrót meczu [wideo] znajdziesz na kolejnej stronie ---->