FC Barcelona - Bayer Leverkusen. Pięć bramek Leo Messiego! [Wideo]

Cóż to był za mecz! FC Barcelona nie tylko rozgromiła Bayer Leverkusen, ale zagrała futbol nie z tej ziemi. Autorem pięciu z siedmiu trafień był Leo Messi, który zdobył już 12 goli w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Barcelona wygrała 7:1!

Sonda

Do 1/4 finału Ligi Mistrzów awansuje:

Messi razy 5 = Bayer bez szans / Fot. EPA/ALEJANDRO GARCIA"Masakra katalońską piłą mechaniczną" - tak można krótko skomentować to, co działo się w środowy wieczór na Camp Nou. Tym, który piły użył najczęściej był Leo Messi, który zdobył aż 5 goli. FC Barcelona zwyciężyła Bayer Leverkusen 7:1 i pewnie (choć brzmi to po prostu banalnie) awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, gdzie są już m.in. Benfica i AC Milan.

Pogrom rozpoczął się "dopiero" w 25. minucie. Pięknym, kilkudziesięciometrowym podaniem popisał się Xavi Hernandez, który uruchomił Leo Messiego. Argentyńczyk pobiegł na bramkę Leno i przelobował golkipera gości.

Drugie trafienie Barcelona zanotowała 17 minut później. Gdy wydawało się że piłkarze obu ekip zejdą do szatni przy stanie 1:0, pozostawiając nieco nudny obraz gry, Messi dobił rywali, strzelając drugiego gola. "10" Barcy otrzymała podanie od Iniesty, wparowała na pełnej szybkości w pole karne i pewnym strzałem pokonała Leno.

Po zmianie stron, kibice zgromadzeni na Camp Nou nie czekali wiele na kolejne trafienia. Od 49. do 62. minuty Barcelona "zaaplikowała" przyjezdnym aż cztery gole. Zaczął Messi, który w niemal identyczny sposób, jak przy pierwszym trafieniu, pokonał golkipera "Aptekarzy", potem trafił wprowadzony w drugiej połowie Tello, potem znów strzelił Messi i na 6:0 podwyższył Tello.

Wszyscy zastanawiali się, czy Messi będzie miał jeszcze okazje zdobyć kolejnego, piątego gola. Barca nie szturmowała już bramki gości, ale gdy się skupiła, Leo bez zastanowienia huknął na bramkę Leno i zdobył swojego piątego gola w meczu, a 12. w całych rozgrywkach. Messi był niczym mitycznym król Midas, który zamieniał wszystko w złoto. Argentyńczyk wykończył w tym meczu niemal każdą akcję.

Piękny sen Katalończyków przerwał Bel-Arabi, który po klepce z Kiesslingiem, zdobył bardzo ładnego gola dla swojego zespołu. Valdes, który przez całe spotkanie był niemal bezrobotny, nie miał żadnych szans na obronę. Bramka spodobała się nawet Guardioli, który pogratulował trafienia Duttowi - szkoleniowcowi "Aptekarzy".

W drugim spotkaniu 1/8 finału LM, APOEL Nikozja sensacyjnie wyeliminował Olympique Lyon. Cypryjczycy odrobili stratę z pierwszego starcia, a następnie pokonali Francuzów w rzutach karnych 4:3.

Wiadomości24 przeprowadziły relację na żywo. Zapis relacji oraz skrót spotkania na następnej stronie ----->