FC Barcelona mistrzem Hiszpanii!

Leo Messi - Cristiano Ronaldo
Leo Messi - Cristiano Ronaldo Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Po środowym remisie z Levante 1:1 piłkarze Barcelony mogą się cieszyć z kolejnego mistrzostwa Hiszpanii. To trzeci z rzędu tytuł mistrzowski wywalczony przez Dumę Katalonii.

Zaledwie remis wystarczał piłkarzom Josepa Guardioli w wyjazdowym spotkaniu z Levante, aby móc świętować trzecie z rzędu i 21. w historii mistrzostwo kraju.

Od pierwszych minut przewaga Katalończyków nie budziła wątpliwości, jednak gospodarze nie zamierzali sprzedać tanio skóry. W 28. minucie prowadzenie objęli jednak goście po fantastycznym podaniu Xaviego, głową piłkę do siatki skierował Seydou Keita. Niespodziewanie tuż przed końcem pierwszej polowy meczu Levante udało się doprowadzić do wyrównania, kiedy to błąd Gerarda Pique wykorzystał Caicedo, zdobywając gola dla Levante.

Po zmianie stron za wszelką cenę gola chciał zdobyć Lionel Messi, który traci aż pięć goli do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo. Nie zdołał jednak pokonać golkipera gospodarzy, choć był bardzo blisko w swojej najlepszej akcji, trafiając w słupek. W końcówce wynik nie uległ już zmianie. Kibice i piłkarze Barcy po ostatnim gwizdku sędziego rozpoczęli fetę z okazji zdobycia tytułu.