FC Barcelona odpowiedziała Realowi Madryt. Wygrana 2:1 nad Atletico [Wideo]

Real Madryt zwyciężył 1:0 Rayo Vallecano i zmusił graczy Pepa Guardioli do nielada wysiłku na Vicente Calderon. Aktualni mistrzowie Hiszpanii po świetnym widowisku pokonali 2:1 zawodników Simeone - Atletico Madryt. Real i Barcę wciąż dzieli jednak 10 punktów.

Piętka Cristiano Ronaldo zapewniła trzy punkty "Królewskim". Ewentualna porażka FC Barcelony oznaczałaby powiększenie straty do lidera La Liga na 13 punktów. Guardiola i jego gracze nie mogli do tego dopuścić, dlatego musieli zagrać na więcej niż 100 procent możliwości na Vicente Calderon z Atletico Madryt.

I udało się, choć łatwo Katalończykom nie było. Gracze Simeone stawiali zdecydowany opór i nastraszyli przyjezdnych swoją ofensywną grą. W składzie mistrzów Hiszpanii gra jednak ktoś taki, jak Leo Messi, który na boisku czyni różnicę.

Pierwsza połowa należała do gości. Messi uruchomił w 36. minucie Fabregasa, który natychmiast oddał piłkę wbiegającemu równolegle z nim Danim Alvesem. Prawy obrońca Barcy strzelił do pustej bramki i Barca schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. W 9. minucie Messi wcześniej zdobył gola, ale prawidłowo został on anulowany - Argentyńczyk, wbiegając w pole karne, zagrał ręką.

W drugiej odsłonie gry Atletico doszło do głosu i szybko doprowadziło do wyrównania. Falcao, który został czwartym Kolumbijczykiem w historii, który trafił do siatki Barcy, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Victora Valdesa. Napastnik "Los Colchoneros" nie został w tej sytuacji upilnowany przez Fabregasa.