145518 miejsce

FC Barcelona pokonała Szachtara. Jest na szczycie

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-29 08:36

FC Barcelona zdobyła wszystkie możliwe trofea w tym sezonie. Ostatnim jest Superpuchar Europy. Mecz o Superpuchar odbył się wczoraj w Monako, a rywalem Blaugrana był Szachtar z Doniecka.

Mecz skończył sie rezultatem 1:0, a jedyny gol został strzelony w dogrywce. Na gol trzeba było czekać aż 115 minut, padł dopiero w dogrywce, z podania Messiego, a jego autor, Pedro, pochądzący z Wysp Kanaryjskich wychowanek Barcy, został okrzyknięty bohaterem spotkania. Włączył się do gry w drugiej połowie i zastąpił na boisku samego Ibrahimovicia.

Walka o piąty puchar była trudna. Sposób gry drużyny z Doniecka przypomina taktykę Chelsea - nie dopuszczać przeciwnika do bramki i utrudniać grę. Mimo to, FC Barcelona strzelała 23 razy, jej przeciwnicy siedem. Największym jednak problemem była murawa: zaniedbana i nierówna. Zanim rozpoczęła się gra, Barca złozyła do UEFA protest przeciwko złemu stanowi boiska.

Wczorajszym zwycięstwem drużyna z Barcelony powtórzyła sukces sprzed 58 lat, z czasów Ladislao Kubali, kiedy to blaugrana po raz pierwszy zdobyła wszystkie możliwe puchary.