FC Barcelona straciła punkty

FC Barcelona zaledwie zremisowała 1:1 z trzynastą drużyną hiszpańskiej ekstraklasy, Sportingiem Gijon.

Zespół z Camp Nou po 16 zwycięstwach w lidze z rzędu musiał się podzielić punktami. Jak to wpłynie na przyszłe mecze? / Fot. A.Stoewahse, GNU 1.2, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:CampNouAkn.jpg&filetimestamp=20060927132818W zeszłej kolejce FC Barcelona cieszyła się z nowego rekordu serii kolejnych ligowych zwycięstw, jednak w ten weekend musiała pierwszy raz od bardzo dawna podzielić się punktami. Podopieczni Pepa Guardili zremisowali na wyjeździe ze Sportingiem Gijon - 1:1 (0:1). Pierwszego gola w meczu zdobył David Barral w 16. minucie, a jego Sporting niespodziewanie prowadził z liderem hiszpańskiej ekstraklasy. Taki wynik utrzymywał się do 80. minuty meczu, kiedy wyrównującą bramkę strzelił David Villa. Jeszcze w samej końcówce spotkania doskonałą sytuację zmarnował Pedro i FC Barcelona musiała zadowolić się tylko wynikiem remisowym.

Zawodnicy z katalońskiego klubu dopisali do swojego dorobku jedno "oczko" i prowadzą w tabeli z ośmioma punktami przewagi nad Realem Madryt. Podopieczni Jose Mourinho swój mecz rozgrywają jednak dopiero jutro.

Real Sporting de Gijón 1-1 FC Barcelona