FC Barcelona - Valencia 2:0. Relacja na żywo w W24.pl [Wideo]

FC Barcelona wygrała na własnym obiekcie z Valencią 2:0 w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Pucharu Króla. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Oznacza to, że "Duma Katalonii", przynajmniej powtórzy wynik z poprzedniego sezonu, i zagra w finale rozgrywek.

Sonda

Mecz zakończy się:

Barcelona w finale Pucharu Króla. Podopieczni Pepa Guardioli pokonali "Nietoperze" z Walencji 2:0. Spotkanie rozegrano na Camp Nou.

Gospodarze w pierwszych minutach meczu nie wykazywali chęci objęcia prowadzenia. Valencia próbowała to wykorzystać i niewiele zabrakło Feghouliemu by trafić do bramki Pinto.

Słabo grająca Barcelona nie potrzebowała jednak długo budowanej akcji. Leo Messi, znajdujący się blisko linii wyznaczającej połowę boiska, wypatrzył wybiegającego na czystą pozycję Fabregasa. Argentyńczyk podał do Cesca, a "4" Barcy wygrała pojedynek biegowy z Miguelem i pokonała Diego Alvesa. Była to 16. minuta.

Do końca pierwszej połowy Barcelona mogła prowadzić przynajmniej 3 bramkami. Klasycznym hattrickiem mógł popisać się Fabregas, a i Leo Messi mógł strzelić przynajmniej gola. Za każdym razem brakowało jednak dobrego wykończenia.

Po zmianie stron, Valencia rzuciła się do frontalnych ataków. W przeciągu 5 minut goście mogli trzykrotnie pokonać Pinto, który w środowy wieczór grał w kratkę. Próbował Aduriz oraz przesunięty do ataku Jordi Alba.

Barca po atakach Valencii "rozbudziła się" i ponownie szturmowała bramkę Diego Alvesa. Za każdym razem ataki kończyły się jednak niepowodzeniem, choć brakowało naprawdę niewiele. Najbliżej był znów Messi, który w jednej z akcji, popisał się niesamowitym przyspieszeniem i wyczuciem chwili, gdy minął czterech zawodników i oddał strzał czubkiem buta.

Na 2 minuty przed wybiciem 60. minuty spotkania, Valencia ponownie mogła doprowadzić do wyrównania. Pinto wyszedł z bramki i sprokurował sytuację strzelecką dla Aduriza, który podjął słuszną decyzję o lobowaniu, ale jego strzał zepsuł powracający do obrony Javier Mascherano.

Kwadrans przed końcem pojedynku, Feghouli zarobił drugą żółtą kartkę i Valencia musiała grać w osłabieniu. Barcelona coraz częściej nacierała na bramkę Alvesa i pięć minut później dopięła swego - po dobrze rozegranej akcji, Xavi pokonał mocnym strzałem brazylijskiego golkipera Valencii. Genialną asystą popisał się Fabregas.

Do końca meczu kontrolowała przebieg gry, a Guardiola "kradł" czas wymieniając trójkę graczy. W ostatniej akcji ładną klepką popisali się Iniesta i Messi, a kilka sekund później sędzia zakończył bardzo dobre spotkanie.

Gospodarze wygrali zasłużenie, ale pokazali że wciąż szwankuje u nich skuteczność. Goście z kolei grali dobrze tylko momentami, ale i im należała się bramka. Barcelona awansowała do finału rozgrywek, gdzie w maju spotka się z Athletikiem Bilbao.