FC Barcelona wyeliminowała AC Milan z LM. Messi z rekordem

FC Barcelona pokonała na Camp Nou AC Milan, awansując do 1/2 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Jak zapowiadał Pep Guardiola, Milan strzelił bramkę Katalończykom, ale ci strzelili trzy razy więcej. Messi oraz Iniesta zapewnili Barcelonie 5. rzędu półfinał Champions League. Relację przeprowadziły Wiadomości24.pl.

Sonda

Jaki scenariusz przewidujesz:

/ Fot. PAP/EPA/ANDREU DALMAUSensacji nie było. FC Barcelona pewnie pokonała AC Milan 3:1, awansując do półfinału LM. Dwie bramki dla gospodarzy po trafieniach z rzutów karnych zdobył Leo Messi, zaś w drugiej połowie gola na 3:1 strzelił Iniesta. Honor gości uratował Nocerino.

Katalończycy od początku szturmowali bramkę Abbiatiego. Wydawało się, że kwestią czasu będzie gdy kibice ujrzą piłkę w siatce. Pierwszą klarowną okazję mieliśmy w 10. minucie, gdy Messi sfaulowany został w polu karnym przez Antoniniego. Argentyńczyk postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość i strzelił z rzutu karnego na 1:0. Abbiati wyczuł intencję Leo, ale nie chwycił futbolówki.

Po strzeleniu gola gospodarze wzięli się za organizowanie kolejnych ataków pozycyjnych. Barcelona z ogromną łatwością przechodziła przez "zasieki" Milanu, lecz w kluczowych momentach nie potrafiła wykorzystać nadarzających się okazji do strzału. Jak mówią: "niewykorzystane okazje, lubią się mścić" - tak było właśnie w tym meczu.

Milan wylał na Barcelonę kubeł zimnej wody w 32. minucie. W sytuacji "z niczego", Zlatan Ibrahimović jednym podaniem "uruchomił" Nocerino, który ze stoickim spokojem pokonał Victora Valdesa. Camp Nou nieco się "uciszyło", ale kibice szybko wsparli swoich pupili, którzy ruszyli z kolejnymi atakami.

Zaledwie 9 minut później, arbiter dostrzegł w polu karnym Milanu przewinienie Nesty. Włoch faulował Sergio Busquetsa i sędzia podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny. Można się nieco zastanawiać nad słusznością podyktowania tej "jedenastki", ale sędzia postanowił tak, a nie inaczej. Do piłki podszedł Leo Messi i Argentyńczyk strzelił 14. gola w Lidze Mistrzów w tym sezonie, a drugiego w spotkaniu. Barca wyszła ponownie na prowadzenie.

Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowała FC Barcelona, choć Mediolańczycy dochodzili częściej do głosu. 8 minut po pierwszym gwizdku w drugiej połowie, Andres Iniesta ograniczył wszelkie zapędy gości, strzelając bramkę na 3:1. Hiszpan wykończył przypadkowe podanie od Leo Messiego, pewnie pokonując golkipera ACM.

Do końcowego gwizdka w meczu, "Duma Katalonii" panowała nad boiskowym przebiegiem gry, choć przyjezdni potrafili kilka razy zagrozić bramkę Valdesa. Meczu nie dokończył Gerard Pique, u którego dało się zauważyć wyraźną zwyżkę formy. Reprezentacyjny obrońca po jednej z akcji, położył się na boisku i poprosił o zmianę. Z kolei wśród gości, pojedynku nie dokończył Pato, który co ciekawe pojawił się właśnie w 2. odsłonie meczu. Brazylijczyk wciąż ma zatem jakieś problemy mięśniowe.

Zawodnicy Pepa Guardioli awansowali do półfinału po raz piąty z rzędu. Z kolei Milan po raz piąty z rzędu nie znalazł się w najlepszej czwórce najbardziej elitarnym europejskim pucharze. Messi stał się pierwszym piłkarzem, który strzelił więcej niż 12 bramek w jednym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Argentyńczyk ma już 14 trafień.