FC Barcelona została klubowym mistrzem świata

FC Barcelona w finale Klubowych Mistrzostw Świata po dogrywce pokonała Argentyński Estudiantes La Plata 2:1. Decydującego gola strzelił klatką piersiową niezawodny Lionel Messi.

/ Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lionel_Messi_31mar2007.jpg&filetimestamp=20070406160800Początek spotkania był bardzo niemrawy w wykonaniu obu zespołów.Pierwsza połowa to głownie kombinacyjne ataki Barcelony, które nie sprawiały kłopotów Estudiantes.

Prawdziwa gra zaczęła się dopiero w drugiej połowie.

Pierwsi bramkę zdobyli Argentyńczycy zdobyli w 36. minucie po strzale Boselliego. Wyrównującą bramkę strzelił dla Katalończyków Pedro na dwie minuty przed końcem spotkania doprowadzając do dogrywki.

W dogrywce zwycięstwo Barcelonie zapewnił zdobywca Złotej Piłki w plebiscycie France Football Lionel Messi.

/ Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Escudobarcelona-v1.JPG&filetimestamp=20080702134326Tym samym FC Barcelona została najbardziej utytułowaną drużyną 2009 roku.Po Mistrzostwie, Pucharze Króla i Superpucharze Hiszpanii, wygraniu Ligi Mistrzów, Superpucharu Europy oraz Klubowego Mistrzostwa Świata.

FC Barcelona - Estudiantes La Plata D. 2:1 (1:1, 0:1)
0:1 - Boselli 36'
1:1 - Pedro 88'
2:1 - Messi 111'