Facebook Google+ Twitter

FC III RP vs FC IV RP

Minął 2006 rok i część 2005 oraz 2007 roku już w objęciach nowej władzy. Jak łatwo zauważyć od pierwszego dnia rozpoczął się wielki kosmiczny mecz polityków różnej maści koloru i opcji. Oto moje subiektywne jego podsumowanie. Na wesoło!

Ustawienie grajków / wykonanie - M.NowakFC 4 RP:

Bramka:
Lech Kaczyński . Twardy bramkarz, zasłynął strzeleniem gola przeciwnej drużynie. Po jego wybiciu piłka niefortunnie odbiła się od głowy napastnika FC III RP Donaldo i przeleciała ponad bramkarzem Michnikiem. Do dziś obydwaj są w szoku. Dzieli i rządzi na polu karnym, zawsze jest gwarantem rozwiązania groźnej sytuacji.

Obrona:
Andrzej Sośnierz . Obok Zibiego Religi i Zyty, najgłośniejszy transfer sezonu. Oczywiście w tronę FC IV RP. Jak sam wyjaśniał odszedł gdyż w szatni panował dziwny smród. Teraz twardy filar obrony, odpowiada za pole boiska zwane NFZ (Niesamowicie Fajnie Zielone)
Radosław Sikorski. Dżentelmen na ulicy, destruktor na boisku. Idol kibicek. Trenuje w iście żołnierskim stylu. Gwiazda Ligi Angielskiej. A poważnie, jak napisał niedawno chyba Observer, "wschodząca gwiazda europejskiej polityki".
Rafał Ziemkiewicz . Wychowanek klubu. Solidny rzemieślnik. Zbiera wysokie noty w każdym sezonie. Kilkanaście występów w reprezentacji. Obecnie przeżywa swoje pięć minut. Biją się o niego największe kluby z lig prawicowych. Do tego znakomity pisarz. Niedawno wydał książkę na temat skandali i układów w polskiej piłce.
Tadeusz Cymański, Cymaninio . Prawdopodobnie najlepszy drybler wśród polityków. Jego sztuczki słowne pokazywane są w wielu programach a także oglądane w internecie i podpatrywane przez młodych polityków, marzących o podobnych darach oratorskich. Wykonawca jedynego w swoim rodzaju, niepowtarzalnego triku "kopnij w moją stronę piłką, a uderzy cię ona w d..."

Pomoc:
Adam Bielan/Mariusz Kamiński . To zawodnik uniwersalny. Może grać praktycznie na każdej pozycji w polu. Mówi się, że ma niesamowity dar. Potrafi pomóc defensywie, a sekundę potem ofensywie. Dostarczyciel wielu podań i asyst przy kontratakach. Z jego podania padł pierwszy gol dla FC IV RP. Dał się poznać również jako sprytny gracz prokurujący rzuty wolne i rzuty karne.
Jerzy Kropiwnicki   . Cóż, wrócił do reprezentacji niedawno i od razu głośno o nim w mediach. Niedawno przedłużył kontrakt z drugim największym klubem w Polsce i sprowadził do niego najwięcej inwestorów. Niewykluczone, że po zakończeniu kariery zostanie asystentem trenera.
Igor Chalupec . Ten nieszablonowy pomocnik to strzelec ostatniego gola dla IV RP. Gola nazwanego Możejki. Cudowną akcję po której padł nazwano "stan gospodarki narodowej". Wschodząca gwiazda europejskiego biznesu.
Zbigniew Ziobro . Jeszcze dwa lata temu przez ówczesnego kapitana drużyny III RP - Lee Millera nazwany "piłkarzem o zerowym potencjale". Tymczasem kiedy Miller "skończył" objawił się geniusz tego zawodnika, przewyższającego umiejętnościami Christiano Ronaldo i Davida Beckhama. Niedawno przejął opaskę kapitana po K. Marcinkiewiczu. Zdobywca Złotej Piłki France Football. Niekwestionowany lider drużyny i jeden z najpopularniejszych piłkarzy. Profesor podań, szybki, zwinny, twardy i bezkompromisowy. Kawaler.

Atak:
Kazimierz Marcinkiewicz . Autentyczna gwiazda. Wychowanek klubu. Joker z talii trenera Kaczhakkera okazał się nie tylko najlepszym snajperem w tym rejonie Europy, ale i szybko zyskał miano nowego Pelego. Uwielbiany przez kibiców. Żaden polityk nigdy nie budził takiego zaufania. Niestety, niedawno nie wykorzystał rzutu karnego, a chwilę potem doznał ciężkiej kontuzji. Fizjoterapeuci wciąż nie wiedzą czy wróci jeszcze do futbolu na tak wysokim poziomie.
Antoni Macierewicz   . Zawodnik podobnego typu co Allan Sheraer czy Eric Cantona. Twardy napastnik, nadrabiający brak zwinności silną budową fizyczną i niezwykłą zaciętością w polu karnym. Jednocześnie świetny taktyk. Potrafi znaleźć i ujawnić słabe punkty przeciwnika.

Rezerwa:
Jacek Kurski . Egzekutor. Wchodzi z ławki i często robi niezłe zamieszanie na boisku. Postrach drużyn przeciwnych. Niestety, brutal. Przez co musi często pauzować za czerwone kartki.
Paweł Poncyliusz . Nowy zawodnik w kadrze. Defensywny pomocnik. Dobrze broni zespół przed wszelkiego rodzaju pseudokibicami i chuliganami ze związków zawodowych
Sandra Lewandowska   . Niekwestionowany "plejmejt" piłkarski w Polsce. Ani po prawej, a już tym bardziej po lewej stronie nie ma sobie równych. Rozbraja przeciwnika na "swoje sposoby".
Roman Giertych, Romano . Romano już od najmłodszych lat biegał boso z piłką po podwórku w odległej Brazylii. Dziś z paszportem polskim gra jako prawoskrzydłowy. I co tu dużo mówić, czuje to skrzydło. Technika, drybling, szybkość, podania. Solidny gracz.

Trener:
Jarosław Kaczyński, Kaczhakker   . Gdy wspominano niechętnie o trenerze z poza układu sporo piłkarskich dinozaurów nie wierzyło, że ktoś jest w stanie zagrozić ich pozycjom. A jednak stało się. Wybór padł na trenera pieszczotliwie nazywanego "Kaczką", brata bramkarza reprezentacji. Twardziel. Geniusz trenerski, diament wśród taktyków. Połączenie Franka Rijjkarda i Jose Mourinho. Preferuje grę ofensywną co widać po grze FC IV RP. Prywatnie kibic Juventusu, Newcastle i np. Polonii Warszawa ;)

FC III RP

Bramka:
Adam Michnik. Stary wyga. Trochę niezdarnie porusza się na przedpolu polityki za to dostępu do bramki broni zawzięcie. Szkoda tylko, że puścił już 5 goli. Jest w szoku. Ciągle nie rozumie co się dzieje na boisku. Jedynym jego ratunkiem jest wykrzykiwanie w kierunku drużyny przeciwnej obelg w stylu "szaleńcy". Ostatnio przyłapany na wyznaniu: "ja się na tej piłce nie znam".

Obrona:
Leszek Balcerowicz. Stójkowy. Obrońca za piękne oczy. Specjalność - stanie w miejscu lub pokrywanie słupka. To dzięki niemu słupki rosną lub maleją. Ot cała tajemnica dlaczego FC III RP nie straciła 10 lecz 5 goli.
Tomasz Lis. Wypożyczony do końca sezonu z klubu KS Żyrardów. Zwinny, dobrze wyszkolony, wysoko skacze. Mankamentem Lisa jest brnięcie w ślepe uliczki. Raz nawet zaczął odbierać piłkę samemu Donaldo i Boguslavo.
Jerzy Szmadziński, Szmajdzinio . Apatyczny, flegmatyczny. Brak jakichkolwiek technicznych darów. Mówi się, że przeszedł do FC III RP z "braku laku". Przez dwa sezony grał u bogatych szejków w odległym Kaszlu. Kiedyś grał w obronie III RP pierwsze skrzypce. Teraz skrzypce często zamieniane są na Śpiewaka.

Pomoc:
Hanna Gronkiewicz Walz . Nie tylko dwuczłonowe nazwisko upodabnia ją do Shaun Wright-Phillipsa. Zamieniła na prawym skrzydle Boguslavo, który przeszedł na drugie szkrzydło w miejsce Senyszyn. I okazało się, że po podaniu Borowskiego, dryblując Marcinkiewicza i Bielano-Kamińskiego strzeliła piekną bramkę z ponad 50 metrów.
Marek Borowski. Nie bez kozery jak widać na zdjęciu piłkarz pokroju Tima Borowskiego. Pokłada się w nim zbyt duże oczekiwania. Nie potrafi strzelać goli, nie potrafi dryblować. Dobra asysta przy golu HGW to jednak za mało. Defensywny pomocnik, ale jego czas się chyba kończy.
Bronisław Komorowski, Bronislavo . Porównywany do Kamila Kosowskiego niespełniony talent polskiej piłki. Kiedyś w rządzie AWS grał w obronie, obecnie przefarbowany na skrzydłowego. Częsty gość wielu programów. Jednak jego ślamazarność nie pomaga w dobrym wykonywaniu dośrodkowań. Zasłynął nagraniem z ukrytej kamery gdzie wyśmiał kapitana drużyny Donaldo i w ogóle podsumował grę swojego zespołu jako "o kant d... rozstrzaś".
Jacek Majchrowski. Współautor jedynego gola dla FC III RP. Od niedawna ofensywny pomocnik. Zwrócił na siebie uwagę większości zawodników w polu, dzięki czemu HGW mogła bez problemu przyjąć podanie od Tima Borowskiego i uderzyć na bramkę Kahnczyńskiego. Naturalną pozycją Majchra jest lewe skrzydło. Znienawidzony przez Iana Rockytę. - Zawsze grał nieczysto - miał powiedzieć defensor FC III RP o grze Majchrowskiego, w czasach gdy ten biegał boso w piłką po kałużach.
Atak:
Donald Donaldo. Jak twierdzi zgodnie środowisko piłkarskie zmarnowany talent. Piłkarz niespełniony. Piłkarz podobnego typu co Grzegorz Rasiak w reprezentacji i Ronaldo (gdy miał nadwagę). Gubi piłki przy każdym ataku, jego paralityczna gra zaczęła denerwować wielu kibiców. Dwukrotnie zagroził bramce własnej drużyny. Na wuefach popularna stała się gra "Zrób Donaldo", w czasie której najmniej sprawnym uczniom każe się strzelać rzuty karne lub podbijać piłkę kolankiem.
Stefano Niesiołowski. Zawodnik podobnego typu co Zenon Burzawa. Na boisku nazywany Osą. Nie tylko ze względu na swoje hobby, czyli owady, które hoduje w swoim domu nad morzem. Podszczypuje rywali przeciwnej drużyny, po czym na wszelkie zaczeplki odpowiada "ty Gomułko!".
Rezerwa:
Joanna Senyszyn . Rozwala głosem. Gdy wchodzi na boisko i krzyczy "podaj" albo "aut", rozlega się głośne i piskliwe "oajjjj" i "aaaa". Większość piłkarzy robi wtedy wolne pole. Dla świętego spokoju. Prawdziwy joker.
Jan Rokita . Piłkarz kompletny. Zawodnik podobny do Jaapa Stama ;) Ma świetny piłkarski życiorys, grał w wielu klubach. Zawsze potrafił odejść "na pięć minut" przed ich katastrofą. Przez długi czas filar obrony. Jednak z czasem jego wirtuozerska gra zaczęła się podobać największym przeciwnikom - FC IV RP. Kiedy pokazał, że jest o wiele lepszym zawodnikiem niż Donaldo, ten postanowił wurzucić go z drużyny. Obecnie na ławce rezerwowych.
Pavel Spivak . Zawodnik podobnego typu co Pavel Nedved. Oprócz włosów. Ale chyba nawet jego szwagier. Ofensywny pomocnik, sprawny skrzydłowy. Mentor. Wydaje mi się, że niedoceniany w drużynie. Podsumowując: Jego czas albo nadejdzie albo... nie nadejdzie.
Mariusz Walter. Pseudonim "Łolt". Przebojem wdarł się do reprezentacji, przez długi czas jej kapitan. Obecnie już podstarzały, ale wciąż jak to mówi "pokierować może". Przymierzany do asystentury trenera Kwachniczka.
Trener:
Aleksander Kwachniczek. Jeszcze niedawno kapitan, rozgrywający i gwiazdor FC III RP. Obecnie już w cieniu kamer i fotoreporterów. Naturalnym było, ze symbol drużyny pokieruje ją fizycznie i przede wszystkim mentalnie w meczu z FC IV RP. I udało się. Mimo że jak okazało się podrobił dyplom czeladnika szkoły trenerskiej. Ostatnio wszystkimi wstrząsnęła wiadomość, że skończy trenowanie i zajmie się... prezesurą klubu. Podobno budowanego od podstaw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Bardziej podoba mi sie relacja z meczu KS Lustracja RP a KS Hamulcowi Magdalenka na www.kworum.com.pl mam nadzieje ze zbieznosc pomyslow jest zupelnie przypadkowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Jak nie lubię futbolu (Poza mundialami i ME), tak mi się ten tekst spodobał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie, dzięki! Serio uśmialiście się? Liczyłem na przynajmniej wyczucie ironii, ale skoro rozśmieszyło to super :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za napisanie najtrudniejszego tekstu - tekstu zabawnego. I do tego jak ciekawego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i ode mnie kolejny:) fantastyczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ nic ująć nic dodać:) świetny tekst gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2007 15:36

Fajne. Przemysław Edgar Gosiewski przypomina mi Edgara Davidsa.;) Dlaczego go zabrakło?;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst może dla niektórych dowcipny ale bez wątpienia ociekający wazeliną względem PiS... Jak najbardziej powinien się ukazać w serwisie ale wrzucać taką propagandę na główną stronę? To chyba przesada...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus i nominacja do nagród.Bardzo dowcipne!
Dlaczego *Liczba wyświetleń: 3*?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No a co z Lepperao, pewnie dostał czerwoną kartkę za walenie w papę ? - Bardzo dobry materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.