FC Koeln pokonała FSV Mainz. Asysta Peszki

FC Koeln pokonało w 22. kolejce FSV Mainz 4:2. W drużynie z Koloni wystąpiło dwóch Polaków.

Mecz na RheinEnergieStadion w Kolonii znakomicie zaczął się dla piłkarzy gospodarzy, którzy już w 3. minucie zdobyli gola. Bramkę po pięknym strzale zdobył Łukasz Podolski.

Drużyna Mainz doprowadziła do wyrównania w 31. minucie spotkania, niestety, po błędzie reprezentanta Polski Adama Matuszczyka.

To nie był koniec emocji: w pierwszej połowie bramkę na 2:1 zdobył Novaković w 43. minucie meczu. Gospodarze mieli jeszcze jedną okazję na zdobycie bramki w pierwszej połowie, ale okazji nie wykorzystał Peszko, nie trafiając do pustej bramki.

W drugiej połowie boisko opuścił Matuszczyk. Za niego pojawił się Petit.

Trzecia bramka dla drużyny z Koloni po bardzo dobrej akcji Sławomira Peszki, który po rajdzie prawą stroną wyłorzył piłkę Podolskiemu, a ten zdobył bramkę.

Kolejną bramkę na 4:1. zdobył Novaković, który ośmieszył trzech obrońców Mainz, i wyszedł sam na sam z Mullerem. To było świetne 15 minut zaspołu gospodarzy.

W samej końcówce meczu gola dla Mainz zdobył Sliskovic. Niestety, znów po błędzie polskiego zawodnika, tym razem Sławka Peszki.

Po zwycięstwie Kolonia awansowała na 13. miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi.