FC Salzburg - Lech Poznań. Wynik: 0:1!

W zakończonym przed chwilą meczu Ligi Europy Lech Poznań wygrał na wyjeździe z FC Salzburg 1:0. To nie wystarczyło jednak do zajęcia pierwszego miejsca w grupie A, albowiem w Turynie Juventus zremisował z Manchesterem City 1:1.

Lech podczas treningu w Austrii / Fot. Adam CiereszkoDziś
odbyła się ostatnia seria zmagań w grupie A Ligi Europy. Polskich kibiców najbardziej interesował mecz w Salzburgu, gdzie na Red Bull Arena, miejscowi zmierzyli się z poznańskim Lechem. Równolegle w Turynie odbywał się inny pojedynek w tej grupie, Juventus zagrał z Manchesterem City. Wyniki obu spotkań, mogły mieć wpływ na końcowy kształt tabeli grupy A, o czym informowaliśmy wczoraj w tekście FC Salzburg-Lech Poznań. Lechici wygrają grupę śmierci? Ostatecznie kolejność w grupie nie zmieniła się.

Bądź na bieżąco z drużuną Lecha!

Lech Poznań - Red Bull Salzburg / Fot. Adam CiereszkoSpotkanie w Salzburgu transmitowała stacja TV 4. Tych z Państwa, którzy nie mieli możliwości oglądania meczu w telewizji zaprosiliśmy do śledzenia relacji w naszym serwisie, która ukazywała się pod tym tekstem. Na bieżąco informowaliśmy także o wyniku konfrontacji Starej Damy, z The Citizens. Oto relacja z meczu FC Salzburg-Lech Poznań oraz krótkie raporty z Turynu :

Składy w jakich rozpoczęły mecz obie drużyny:

FC Salzburg: Walke-Schiemer, Sekagya, Afolabi, Zárate, Hinteregger, Mendes da Silva, Cziommer, Jantscher, Offenbacher, Boghossian
Lech Poznań: Kotorowski- Kikut, Arboleda, Luis Henriquez, Bosacki, Djurdjevic,
Injać, Peszko, Stilić, Kriwiec, Rudnevs

0' Nieco ponad kwadrans do meczu. Na stadionie widoczna spora grupa kibiców Lecha. Niewielu jest za to kibiców gospodarzy.
0' O godzinie 19. pan Maksim Lajuszkin, z Rosji rozpocznie spotkanie na Red Bull Arena.
0' Murawa zdradza porę roku (obecnie w Salzburgu jest -6 stopni), ale nadaje się do gry.
1' Rozpoczęli gracze Salzburga
2' Faulowany Stilić 35 metrów od bramki gospodarzy
3' Niezbyt udane rozegranie rzutu wolnego, po którym poznaniacy stracili piłkę
4' Tradycyjnie z trybun słychać głośny doping kibiców Lecha
5' Peszko idealnie wychodził sam na sam, lecz sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego
6' Pewny chwyt Kotorowskiego, po próbie dośrodkowania przez Zarate
Tymczasem w Turynie również na razie bez bramek
9' Zdecydowana interwencja Kikuta w obronie, który zażegnał niebezpieczeństwo
11' Pierwsze dziesięć minut meczu, to okres kiedy żadnej ze stron nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Sporo gry w środku pola.
13' Fauluje Arboleda, będzie rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony boiska na wysokości pola karnego
14' Lechici zdołali wyjść z opresji, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny
15' Strzał Cziommera wysoko ponad bramką Kotorowskiego
17' Mecz nabiera tempa, lecz to salzburczycy powoli zdają się grać minimalnie lepiej
Po pierwszym kwadransie Juventus nadal remisuje 0-0 z Manchesterem City
18' Peszko doznał drobnego urazu po starciu z jednym z rywali, ale już sztab medyczny zaopiekował się skrzydłowym mistrza Polski
20' Żółta kartka dla Henriqueza za... wrzucenie drugiej piłki na boisko i rzut wolny dla gospodarzy, po którym znów wywalczyli korner
21' Akcja Lecha, jednak Peszko tym razem rzeczywiście na spalonym
24' Sporo niedokładności w grze jednych i drugich, oba zespoły często notują straty w środkowej strefie boiska
27' Peszko próbował środkiem boiska przedrzeć się przez obronę gospodarzy, lecz przed polem karnym został powstrzymany
28' Próba rozegrania piłki Peszki z Rudnevsem, jednak Łotysz w końcowej fazie akcji zanotował stratę
30' Goool dla Lecha !!! Semir Stilić ! Peszko zagrał do reprezentanta Bośni i Hercegowiny a ten po rykoszecie umieszcza piłkę w siatce gospodarzy
32' Żółtą kartką ukarany Zarate za ... łańcuszek na szyi
34' Gol dla gospodarzy nie uznany przez sędziego. Ogromne szczęście poznaniaków. Po rzucie rożnym najpierw strzał zza pola karnego obronił Kotorowski, a chwile później przy dobitce sędzia odgwizdał offside. Był to jednak błąd arbitrów.
36' Zmiana w barwach Lecha. Jakub Wilk zmienia Henriqueza.
W równolegle toczącym się pojedynku Juventusu z Manchesterem nadal bez bramek.
39' Ładna, pewna interwencja Kotorowskiego, po strzale Cziommera z dystansu
44' Dośrodkowanie w pole karne Lecha, jednak piłkę wybija Bosacki. Rzut rożny dla Salzburga
44' Udana interwencja Injaca.
Juventus prowadzi z Manchesterem City 1-0. Taki układ oznacza pierwsze miejsce Lecha w grupie A.
45'+2 Kolejny korner dla gospodarzy. Piłka po strzale mija jednak bramkę Kotorowskiego.