Fed Cup: Radwańska wygrała z Carlą Suarez-Navarro

Krzysztof Kalkowski
Agnieszka Radwańska i Carla Suarez-Navarro przed spotkaniem
Agnieszka Radwańska i Carla Suarez-Navarro przed spotkaniem Magdalena Jachim
Agnieszka Radwańska pokonała Carlę Suarez-Navarro 6:3, 6:1 w pierwszym meczu w ramach spotkania Polska - Hiszpania w Fed Cup. W drugim dzisiejszym pojedynku Marta Domachowska zmierzy się z Marią-Jose Martinez-Sanchez.

Agnieszka Radwańska zdecydowanie wygrała oba sety. Po pierwszych kilku minutach na tablicy wyników było już 3:0 dla Polki. Nasza zawodniczka zmuszała rywalkę do biegania po korcie, przez co Hiszpanka często trafiała w siatkę.

Drugi set okazał się jeszcze lepszy dla Radwańskiej niż początek spotkania. Po kilku dobrych zagraniach Polka prowadziła 4:0. Carli Suarez-Navarro, dzięki walce do końca, udało się zapisać na swoim koncie tylko jednego gema.

Kolejny dzisiejszy mecz to pojedynek singlowy, w którym zmierzą się Marta Domachowska i Maria-Jose Martinez-Sanchez.

Fed Cup (Puchar Federacji) to drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa.