Facebook Google+ Twitter

Fedak: zasiłki do wszystkich rodzin?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-09 07:29

Minister pracy chce podnieść kryteria dochodowe, uprawniające do świadczeń rodzinnych tak, by skorzystało z nich więcej osób - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jolanta Fedak powiedziała gazecie, że chciałaby powiązać system świadczeń rodzinnych z ulgą rodzinną obecnie obowiązującą. To oznacza, że podstawowe kryterium dochodowe, uprawniające do świadczeń, wzrośnie z 504 złotych na osobę w rodzinie do 1,1 tysiąca złotych.

Z nieoficjalnych informacji "Dziennika Gazety Prawnej" wynika też, że ministerstwo rozważa całkowite zniesienie tego kryterium. Wówczas zasiłki trafiłyby do wszystkich rodzin bez względu na ich dochody. Otrzymywałoby je 7 i pół miliona dzieci. Obecnie korzysta z nich około 3 miliony dzieci.

Dziennik obliczył, że gdyby świadczenia wynosiły 60 złotych miesięcznie i były wypłacane wszystkim dzieciom, budżet musiałby przeznaczyć na ten cel dodatkowo 2,5 do 3 miliardów złotych. Ministerstwo planuje też większą pomoc dla rodzin wielodzietnych. Zasiłek ma być wyższy dla trzeciego i kolejnego dziecka w rodzinie - pisze gazeta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.