Facebook Google+ Twitter

Feel gra dla dzieci

Doskonała zabawa, ciepłe przyjęcie, pomoc dzieciom i przyjemność dla uszu - tak w skrócie można określić to co działo się wczoraj (17 stycznia 2008 r.) w chorzowskiej hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.

To właśnie tu odbył się koncert charytatywny na rzecz dzieci z chorzowskiego Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa”. Jako pierwszy na scenie zagrał zespół „A dlaczego nie? Gwiazdą wieczoru był natomiast zdobywca Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności podczas Sopockiego Festiwalu – zespół Feel.
Publiczność jak zwykle dopisała.

Wszystkie ręce w górze, zdzierane gardła od krzyków i śpiewów... to było to!!! - Warto organizować takie akcje, które poprzez dobrą zabawę przyczyniają się dobru dzieci - powiedziała mama 10 letniego Mateusza. Mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej. Bilety były wyprzedane już na dwa tygodnie przed koncertem. Cegiełki o wartości 12 zł można było nabyć w wyznaczonych punktach w mieście. Zainteresowanie przerosło widać nawet oczekiwania organizatorów.

Na koniec obydwa zespoły otrzymały podziękowania z rąk pana prezydenta miasta – Marka Kopla i szefa chorzowskiej Wyspy – Stefana Sierotnika. Prócz dyplomów, liderzy zespołów otrzymali także duże pluszowe serca – oznakę otwartości na potrzeby maluczkich.

"WYSPA" powstała we wrześniu 1990 roku w wyniku realizacji w Kuratorium Oświaty w Katowicach Kuratoryjnego Planu "Wyspa". Twórcą programu był Rzecznik Praw Ucznia mgr Stefan Sierotnik. Decyzją Kuratora Oświaty powołano do życia Kuratoryjny Punkt Ochrony Praw i Godności Ucznia "Wyspa" z siedzibą w Chorzowie.
W wyniku szybkiego rozwoju programu, Kuratorium Oświaty podjęło decyzję o usamodzielnieniu "Wyspy" i przekształceniu jej w organizację pozarządową. 13 grudnia 1993 roku powstało Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka "Wyspa" z siedzibą w Chorzowie. Pierwszym Prezesem Zarządu został mgr Stefan Sierotnik.

Chorzowska "Wyspa" pomaga dzieciom i młodzieży. Jest prężnie działającą organizacją, posiadającą fachową kadrę i wielu młodych wolontariuszy. Współpracuje z wieloma organizacjami w Polsce i za granicą. Jest organizatorem akcji z cyklu: I zimą serca są gorące.... Wakacje za grosik oraz koncertów Bardów Śląskich.

W ramach "Wyspy" działa także Akademia Pozytywnych Wzorców, której gośćmi byli już: kard. Stanisław Dziwisz, abp Damian Zimoń, Mariusz Klimek właściciel firmy Reporter, Janusz Radek, a po ostatnim koncercie także artyści zespołu FEEL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.01.2008 16:39

Szczerze, to dopiero jak przeczytałam artykuł wiedziałam o co chodzi, bo jakoś po tytule nie mogłam sie domyślić(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobrze (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.