Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32665 miejsce

„Feel the Love 2009” w Lublinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-11 12:59

Przegląd filmów dla zakochanych już drugi raz zagości w lubelskim Centrum Kultury, a wszystko za sprawą VI odsłony Festiwalu Filmów o Miłości w ramach specjalnych pokazów „Future Shorts”.

materiały prasowe/plakat festiwalowy / Fot. www.futureshorts.com/organizator/presspackObrazy wybrane dla ogólnopolskiej publiczności będą emitowane od dziś do 27 lutego w szesnastu miastach na terenie kraju. Krótkie filmy z cyklu „Future Shorts” w lutowym wydaniu będą prezentowane pod hasłem „Feel the Love” i już za tydzień zostaną wyemitowane w lubelskim Centrum Kultury.

Podczas przeglądu zobaczymy dziewięć różnorodnych obrazów, które łączy tematyka miłości i relacji międzyludzkich. Wybór krótkich i niezależnych form to znak charakterystyczny dla pokazów „Future Shorts”, który zarówno polska, jak i międzynarodowa publiczność zna doskonale. Pokazy odbywają się równolegle w 25 krajach na całym świecie.

kadr z filmu/"Sophie"/materiały promocyjne / Fot. www.futureshorts.com/organizator/presspackNadchodzące wydanie zorganizowane pod hasłem „Feel the Love” zostało podzielone na dwa działy tematyczne. Pierwszy wprowadza widza w wyjątkowy świat kina i miłości do filmów. Reżyserowie krótkich form ukażą nam działanie fascynującego kina na wyobraźnie młodych ludzi oraz ich własne odczucia w obrazach z pod znaku „Każdy ma swoje kino”.

Drugi wprowadza widzów tematykę stricte miłosną, walentynkową i romantyczną. Najlepszym, choć niecodziennym, tego przykładem jest film „Wrestling” Grímura Hákonarsona, w którym islandzcy zapaśnicy, a przy tym geje, ukrywają swój związek i uczucie, które w kręgach sportowych jest szykanowane przez twardych mężczyzn typu macho.

***
Pokaz w Lublinie odbędzie się 18 lutego o godzinie 18.00 w Sali Nowej Centrum Kultury. Bilet w cenie 5/7 zł do nabycia w kasie CK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.