Facebook Google+ Twitter

Fekalia, potem granat. Krakowskie Przedmieście będzie zamknięte?

Jarosław Jóźwiak, zastępca dyrektora gabinetu prezydent Warszawy, zapowiedział dziś na antenie TVN24, że jeśli pojawi się taka potrzeba, Krakowskie Przedmieście zostanie zamknięte dla ruchu ulicznego.

 / Fot. PAPW rozmowie z TVN24 wyjaśnia on, że ostatnie wydarzenia mające miejsce na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim, zagrażają bezpieczeństwu przebywających tam ludzi. Przypomniał incydenty ostatnich dwóch dni, kiedy jeden z protestujących rzucił w stronę tablicy upamiętniającej poległych słoik z fekaliami, zaś kolejny przyniósł pod Pałac granat bez zapalnika.

Decyzja taka ma zostać podjęta, jeśli w najbliższym czasie nadal będzie dochodziło do podobnych incydentów. Ulica ma zostać zamknięta tylko dla ruchu samochodowego. Mieszkańcy Warszawy oraz turyści mogą nadal przychodzić przed Pałac i obserwować wydarzenia. Marek Kujawa, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy ostrzega, by ludzie przychodzący przed pałac kontrolowali to z kim przychodzą i co ze sobą przynoszą. Planowane jest również zwiększenie liczby funkcjonariuszy przebywających pod Pałacem.

Konfliktu o krzyż, mimo prób, nie udało się nadal rozwiązać. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w stolicy mogą więc starać się je zapewnić do czasu zakończenia manifestacji, podejmując nawet tak radykalne kroki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

,Nowe klapki na oczy Prezydenta mniej by kosztowały.I można je było dawno założyć , to nie rozpętywałby tej wojenki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za wstyd...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem dlaczego zamykać ulice dla ruchu samochodowego, skoro niebezpieczeństwem są piesi. Przecież pan ze słoikiem i granatem przyszli na piechotę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arsenał broni jest coraz groźniejszy, jeśli rząd dalej będzie ulegał oszołomom z pod znaku moherowego berecika to czeka nas inwazja moherowych komandosów uzbrojonych w krzyże ziemia-ziemia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak kontroli pirotechnicznych osób protestujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Konflikt o krzyż trwa już piąty miesiąc..." no bez przesady! ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.08.2010 19:20

Władze powinny energiczniej egzekwowac prawo.Nie może byc tak że garstka fanatyków paraliżuje połowę miasta, a my za to płacimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezsilność władz miasta jest urągająca wszelkim wyobrażeniom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobaczymy co przyniesie nam najbliższa przyszłość. Niestety za te ekscesy musimy zapłacić. "Aktorzy tego spektaklu" pewnie nie poczuwają się do winy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I kto za to zapłaci my zwykli podatnicy , a nie ci co na placu siedzą i zmuszają władze do zwiększenia obstawy tego wydarzenia !!! za informacje zaplam 5 *

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.