Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19037 miejsce

Felga samochodowa dowodem miłości? Krakowska kładka Bernatka przyciąga zakochanych

Ważąca kilkanaście kilogramów kłódka czy felga samochodowa, to tylko dwa przykłady nietypowych "dowodów miłości", które pojawiły się na krakowskiej kładce Bernatka. Niektóre z nich musiały zostać usunięte, bo zbyt obciążały ogrodzenie kładki.

 / Fot. Arkadiusz Maciejowski/AIPMiłość niejedno ma imię. Można się było o tym przekonać, spacerując w ostatnich dniach po kładce Bernatka, łączącej Podgórze z Kazimierzem. Pośród setek małych kłódek, zawieszanych przez zakochanych na dowód wielkiego uczucia, pojawiła się... felga samochodowa z wypisanymi na niej dwoma imionami: Aga i Marcin, a także datą – 10 XII 2013.

– Są różne teorie, dlaczego zakochani powiesili na kładce akurat felgę. Jedna mówi, że połączyła ich wspólna miłość do motoryzacji, a druga – że pan poderwał panią na sportowy samochód z felgami – mówi Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. – Jedno jest pewne: ta felga nie wisi na kładce Bernatka od 2013 roku. Pojawiła się niedawno – dodaje Michał Pyclik.

Urzędnicy miejscy podjęli decyzję, że ten wyjątkowy dowód miłości musi z kładki zniknąć, bo po prostu jej zagraża. – Oczywiście nie zagraża całej konstrukcji, ale ogrodzeniu kładki, na którym jest zawieszona. Nie mogą obciążać go zbyt duże przedmioty – wyjaśniają urzędnicy ZIKiT. Wczoraj o godz. 11 specjalna ekipa usunęła miłosną felgę. Przy okazji zdemontowana została także kłódka – gigant. Waży ona kilkanaście kilogramów i – podobnie jak felga – od kilku dni wisiała na kładce Bernatka.

– Tę ogromną kłódkę tym bardziej musieliśmy usunąć. Rozumiemy, że czasem miłość jest naprawdę wielka, ale na taki sposób jej okazywania nie możemy się zgodzić – rozkłada ręce Michał Pyclik. Zakochani za „ozdabianie” kładki osobliwymi przedmiotami nie poniosą – oczywiście – kary. Swoje dowody miłości mogą nawet w ZIKiT odebrać. – Apelujemy jednak, aby kolejni zakochani zachowali umiar. Bardzo prosimy również o to, żeby – jeśli związek się kończy – nie przychodzić i nie wyrywać na siłę wcześniej zawieszonych kłódek, bo powoduje to uszkodzenia ogrodzenia. Jeśli komuś zależy, może zadzwonić do ZIKiT, a wtedy my zdejmiemy kłódkę – dodaje Michał Pyclik.

Czytaj także: Szwedzi wysłali w kosmos pierwszego pączka. Przygotowania trwały trzy miesiące


Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jak się cieszę, że moje pierwsze skojarzenie było optymistyczne i zupełnie odmienne od skojarzenia p. Marka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W pierwszej chwili, gdy zobaczyłem felgę z datą i imionami, pomyślałem sobie, że to nekrolog poświęcony młodym ludziom, którzy zginęli w wypadku samochodowym... Natomiast "kłódki" na kładkach czy mostach istnieją chyba we wszystkich miastach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałam różne teksty o MIŁOŚCI, ale ten jest wyjątkowy. Poprawił mi humor:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.