Facebook Google+ Twitter

Femen. Nagie piersi przeciw Putinowi, Nazarbajewowi i Euro 2012

Jednym z najciekawszych wydarzeń politycznych Wspólnoty Niepodległych Państw stały się półnagie akcje dziewczyn ukraińskich i kazachstańskich. Organizacja FEMINE nie składa nagiej broni i zapowiada zerwanie piłkarskich mistrzostw Europy.

 / Fot. EPA/MARKIIAN LYSEIKO

Półnago po puchar i przeciw Putinowi


W najnowszym wydaniu znanego z nagłaśniania tzw. kontrowersyjnych tematów niemieckiego tygodnika "Bild" zamieszczono artykuł poświęcony organizacji Femine, w ramach której ukraińskie dziewczyny obnażają się do pasa w eksponowanych miejscach publicznych wyrażając sprzeciw polityczny. Kolejne oświadczenia tej organizacji brzmią niczym komunikaty z frontu. Oto przykład: "Dzisiaj o 11.00 we Lwowie aktywistka FEMEN Janna Żdanowa dokonała kolejnego toples-ataku na totem Euro 2012 - puchar Andre Delaunaya. (...) Organizatorzy publicznego kultu euro-maskotki rzucili wszystkie siły do obrony nietykalności pucharu. Jeszcze przed pojawieniem się aktywistek FEMEN-u agenci SS [sic!] otoczyli operatorkę naszej kamery Kitty Green. Składając bohatersko w ofierze cały swój nakręcony materiał wideo Kitty odciągnęła ich uwagę, co umożliwiło Jannie Żdanowej dokonanie seks-dywersji". - można przeczytać na portalu organizacji Femen.

4 marca w dniu rosyjskich wyborów prezydenckich trzy działaczki z Femen zdjęły z siebie w lokalu wyborczym kurtki, koszule i koszulki ukazując półnagie ciała z napisami w języku ukraińskim: "Kradnę dla Putina", "Złodziej-3" oraz "kremlowskie szczury". Wznosiły też cały czas okrzyk w tymże języku: "Kradnę dla Putina". Zostały za to (oraz stawianie oporu wyprowadzającej je policji) skazane na od 5 do 12 dni aresztu. Rosyjska anglojęzyczna międzynarodowa telewizja Russia Today podała to dość obszernie do wiadomości całego świata.

Prawie nago przez miasto


Takie historie najwyraźniej uskrzydliły dwie bardzo młode striptizerki z miasta Kustanaj w Kazachstanie, które korzystając z upału, w tej części świata pojawiającego się już w kwietniu, poszły o zakład, że uda im się bez przeszkód przespacerować tylko w obcisłych majtkach i pantoflach na wysokich obcasach przez kilka ulic. Na ich nieszczęście przemarsz pustymi ulicami o wczesnym poranku sfilmował ktoś z samochodu, a potem zamieścił to w internecie. Sprawę obszernie relacjonowała telewizja Mir. Wypowiadali się posłowie parlamentu w Astanie, piętnując bunt przeciw Allachowi oraz dobrym obyczajom odziedziczonym po Związku Radzieckim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lobby producentów i sprzedawców ubrań nie dopuści do dalszego paradowania bez odzieży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.