Facebook Google+ Twitter

Femen: "Ratuj Rosję! Wycinaj krzyże!"

"Przyszłyśmy, obnażyłyśmy się, zwyciężyłyśmy!" - napawają się swoimi wyczynami ultrapostępowe ukraińskie kobiety. Władze w Kijowie traktują je łagodnie, przeto postanowiły zyskać większy rozgłos, prowokując Rosję Putina.

W oświadczeniu rozesłanym wczoraj z Kijowa na wszystkie strony, femenki, że tak je nazwę, zapowiadają „występy gościnne szlakiem najbardziej zaśniedziałych ognisk prawosławnego zacofania” w sąsiedniej Rosji, o czym zawiadamia m. in. „Komsomolskaja Prawda w Ukrainie”. Mają się tam udać już w tym miesiącu, najprawdopodobniej chcąc uprzedzić szykujące się dla nich zakazy opuszczania miejsca zameldowania bez wiedzy i zgody organów ścigania - podaje kp.ua.

Hasło kampanii, które przytoczyłem w tytule, jest ogromnie drażniące i obraźliwe. Stanowi naśladownictwo okrzyku, z którym szli do walki biali Rosjanie w czasie wyjątkowo długiej i okrutnej wojny domowej z czerwonymi: „Ratuj Rosję! Bij bolszewików!” Bez wątpienia mnóstwo ludzi uzna to za drwinę z walki i męczeństwa setek tysięcy żołnierzy oraz sanitariuszek Białej Gwardii i Białej Armii. Warto wspomnieć, że wielkie i małe, metalowe i drewniane krzyże zostały ustawione m.in. pod budynkami byłych szkół wojskowych w Petersburgu i Moskwie, z których w listopadzie 1917 wyruszyły improwizowane bataliony ochotników w wieku od lat czternastu, stawiając jako pierwsi czoła „dzielnym internacjonalistom” Lenina.

Po nierównej walce i złożeniu broni powstanie junkrów (czyli uczniów szkół wojskowych) zakończyło się wymordowaniem jeńców przez czerwonych Łotyszy i marynarzy Floty Bałtyckiej. M.in. w Kijowie wieszano ich (w tym rannych, wywleczonych z domów rodzinnych i szpitali) na latarniach niedaleko miejsca, w którym femenki obaliły krzyż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ostatni komentarz napisany omyłkowo nie na tym portalu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michail. Michail, du hast Freunde, hast auch Feinde, auch im Osten, auch im Westen und die wünschen dir nicht besten.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michaił
  • Michaił
  • 22.08.2012 14:09

Wasilukowi,ktoś w rodzinie " wyprał mózg". Co on ma w mózgu? Cały czas broni reżimy Rosji i Ukrainy potępiając opozycję w tych krajach o chorych systemach politycznych. Wasiluk się całkowicie jako Polak kompromituje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 21.08.2012 23:27

Traktuję to jako folklor głupoty,dobrze opłaconej przez bogatego dewianta...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
  • Pitol
  • 21.08.2012 20:32

PS. Ja bym je zaprosił do Polski ale obawiam się, że z tym złomem na Giewoncie to mogłyby sobie niestety nie poradzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
  • Pitol
  • 21.08.2012 20:31

Przynajmniej ukraińskie feministki są fajniejsze od polskich...
http://www.youtube.com/watch?v=b-5u5hSTNCc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.